Atatürk Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

ATATÜRK HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

ATATÜRK HAVALİMANI’NA HAVATAŞ İLE NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasından Atatürk Havalimanı’na gitmek için yoğun trafik saatleri içerisinde değilseniz Taksim’den Havataş servislerine binilebilir. Taksim’den Atatürk Havalimanı’na giden Havataş servis saatleri için tıklayın.

Kadıköy’den ya da Anadolu Yakası’nın diğer herhangi bir yerinden  Atatürk Havaalanı’na direkt Havataş servisi yok, toplu taşıma ile Taksim’e ulaşarak Havataş servisleri kullanılabilir.

‘Toplu Taşıma ile Kadıköy’den Taksim’e Nasıl Gidilir?’ için tıklayın…

ATATÜRK HAVALİMANI’NA METROBÜS İLE NASIL GİDİLİR?

Atatürk Havalimanı’na trafiğin yoğun olduğu saatlerde gidebilmek için Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanmak en mantıklı seçenektir. Yenikapı’dan başlayıp Atatürk Havaalanı’nın içine kadar giden bu metroya Yenikapı’dan binmek yerine Zincirlikuyu-Avcılar Metrobüs hattını kullanıp, Ataköy Şirinevler durağında inerek geçiş yapmak da efektif bir yöntemdir. Aynı şekilde Yenibosna durağı da metrobüsten metroya yaya olarak geçiş yapmak için kullanılabilir.

Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na gidebilmek için Söğütlüçeşme-Avcılar Metrobüs Hattı’nı kullanıp Ataköy-Şirinevler durağında Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’na geçiş yapmak en hızlı ulaşım seçeneğidir.

ATATÜRK HAVALİMANI’NA MARMARAY İLE NASIL GİDİLİR?

Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile gitmek de oldukça zaman kazandıran bir yöntemdir. Anadolu yakasındaysanız Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından, Avrupa yakasındaysanız Sirkeci durağından Marmaray hattı ile Yenikapı’ya kadar giderek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Bu güzergah Kadıköy-Kartal Metro Hattı’na yakın oturan Anadolu Yakası sakinleri için de Atatürk Havaalanı’na ulaşmak için en mantıklı yöntemdir. Kadıköy-Kartal metro hattını kullanıp Ayrılık Çeşmesi durağında inerek Marmaray hattına geçiş yapabilir, Marmaray’dan Yenikapı’da inerek Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metrosu ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nun sefer saatleri için tıklayın…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir