Atatürk Havaalanı’na Metro ve Metrobüs ile Nasıl Gidilir?    

ATATÜRK HAVALİMANI’NA METRO VE METROBÜS İLE ULAŞIM

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

AVRUPA YAKASI’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

1 – AVRUPA YAKASI’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA METRO VE METROBÜS İLE NASIL GİDİLİR?

Atatürk Havaalanı’na trafiğin yoğun olduğu saatlerde ulaşabilmek için Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanmak en mantıklı seçenektir. Yenikapı’dan başlayıp  Atatürk Havaalanı’nın içine kadar giden bu metroya Yenikapı’dan binmek yerine Zincirlikuyu-Avcılar Metrobüs hattını kullanıp, Ataköy Şirinevler durağında inerek geçiş yapmak da efektif bir yöntemdir. Aynı şekilde Yenibosna durağı da metrobüsten metroya yaya olarak geçiş yapmak için kullanılabilir.

2 – AVRUPA YAKASI’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA MARMARAY İLE NASIL GİDİLİR?

Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile gitmek de oldukça zaman kazandıran bir yöntemdir. Sirkeci civarındaysanız Marmaray hattının Sirkeci durağından binip Yenikapı’ya kadar giderek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

3 – TAKSİM’DEN ATATÜRK HAVALİMANI’NA HAVATAŞ İLE NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasından Atatürk Havalimanı’na gitmek için yoğun trafik saatleri içerisinde değilseniz Taksim’den Havataş servislerine binilebilir. Taksim’den Atatürk Havalimanı’na giden Havataş servis saatleri için tıklayın.

ANADOLU YAKASI’NDAN VE KADIKÖY’DEN ATATÜRK HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

1 – ANADOLU YAKASI’NDAN VE KADIKÖY’DEN ATATÜRK HAVALİMANI’NA METRO VE METROBÜS İLE NASIL GİDİLİR?

Ancak onun yerine Söğütlüçeşme-Avcılar Metrobüs Hattı’nı kullanıp Ataköy-Şirinevler durağında Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’na geçiş yapmak daha hızlı bir seçenektir. Benzer bir şekilde Marmaray hattı ile Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından Yenikapı’ya kadar gidilerek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapılabilir. Bu güzergah Kadıköy-Kartal Metro Hattı’na yakın oturan Anadolu Yakası sakinleri için de Atatürk Havaalanı’na ulaşmak için en mantıklı yöntemdir. Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nun sefer saatleri için tıklayın…

2 – ANADOLU YAKASI’NDAN VE KADIKÖY’DEN ATATÜRK HAVALİMANI’NA MARMARAY İLE NASIL GİDİLİR?

Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile gitmek de oldukça zaman kazandıran bir yöntemdir. Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından, Marmaray hattı ile Yenikapı’ya kadar giderek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Bu güzergah Kadıköy-Kartal Metro Hattı’na yakın oturan Anadolu Yakası sakinleri için de Atatürk Havaalanı’na ulaşmak için en mantıklı yöntemdir. Kadıköy-Kartal metro hattını kullanıp Ayrılık Çeşmesi durağında inerek Marmaray hattına geçiş yapabilir, Marmaray’dan Yenikapı’da inerek Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metrosu ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nun sefer saatleri için tıklayın…

 

3 – ANADOLU YAKASI’NDAN VE KADIKÖY’DEN ATATÜRK HAVALİMANI’NA HAVATAŞ İLE NASIL GİDİLİR?

Kadıköy’den ya da Anadolu Yakası’ndaki diğer bir noktadan Atatürk Havaalanı’na direkt Havataş servisi yok, toplu taşıma ile Taksim’e ulaşarak Havataş servisleri kullanılabilir.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı’na toplu taşıma ile ulaşım seçenekleri için tıklayın…

Gezgin Kutubalığı’nın Atatürk Havalimanı’na ulaşım konusu hakkındaki yazısı için tıklayın…

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir