İstanbul’a Yakın Doğa İçinde Kahvaltı Yapılacak Yerler

Hafta sonu geldiğinde, şehrin karmaşasından uzaklaşmak, kendimizi yemyeşil bir ortamda, tabiat ananın kollarına bırakmak istiyoruz. Bunun için evimizin konfor alanından çıkıp yollara düşmeyi göze alıyoruz. Hele doğa keyfinin üzerine kahvaltı keyfi de eklenirse, işte o zaman değmeyin keyfimize. İşte tam da bu sebeple, ben de bu  yazımda sizlere İstanbul’a yakın doğa içinde köy kahvaltısı yapılacak yerlerden, kahvaltı mekanlarından bahsetmek istiyorum.

1 – MAJA KIRKPINAR, SAPANCA

İstanbul’a sadece 1.5 saat mesafedeki Sapanca Kırkpınar mevkiinde bulunan Maja Kırkpınar, Sapanca Gölü’nün kıyısında değil, direkt gölün üzerinde, sazlıklarla neredeyse iç içe bir kahvaltı keyfi sunuyor. Bölgedeki benzerlerine göre daha şık ve nezih bir ambiyansı olan Maja Kırkpınar, Sapanca’daki kahvaltı mekanları arasında bu anlamda bir adım öne çıkıyor.

Maja Kırkpınar’da kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın…

İSTANBUL’A YAKIN DOĞA İÇİNDEKİ KAHVALTI MEKANLARI

2- LA TERRA, ŞEKERPINAR

Gebze ve Şekerpınar bölgesi fabrikaların yoğunluğu ile ön plana çıkıyor olsa da  kocaman bahçesi ile sizi çölde vaha bulmuş gibi sevindiren LA TERRA keyifli pazar kahvaltıları sunuyor. La Terra’ya Anadolu yakasından özel aracınız ile yola çıktıktan sonra İstanbul – Ankara otoyoluna girip Şekerpınar sapağında çıkarak yarım saati 40 dakikada ulaşılabiliyor.

 La Terra’daki kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_laterra

İSTANBUL’A YAKIN YEŞİLLİKLER İÇİNDE KAHVALTI

3 – NATÜRKÖY, SAPANCA

Sapanca’da, ağaçların arasında, şırıl şırıl akan bir şelalenin yanı başında, sucuk gibi sucuk, menemen gibi menemen, eritme peynir, gözleme ve ev yapımı reçel çeşitleri eşliğinde huzur içinde bir kahvaltıya ne dersiniz?

Otobandan Sapanca Arifiye çıkışından çıktıktan 5 dakika sonra ulaşabileceğiniz  Natürköy Sapanca’da kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti

İSTANBUL’ A YAKIN DOĞADA KAHVALTI MEKANLARI

4 – VADİ RESTORAN, MAŞUKİYE

İstanbul’a yakın kahvaltı mekanları listemizin üçüncüsü,İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Vadi Restoran bölgedeki en geniş açık hava alanına sahip restoranlardan biri. Çocuk oyun alanı da olan restoranın ağaçlar altında ve dere kenarındaki oturma alanları, balık havuzları ve şelaleleri oldukça keyifli. Klasik kahvaltı malzemelerinin yanı sıra sahanda yumurta ve sigara böreği ve sınırsız çay sunulan Vadi restoran kahvaltısında kiremitte mantar ve erilmiş peynir de mutlaka denenmeli.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_vadi

İSTANBUL’A YAKIN ORMANDA KAHVALTI

5 – İSTANBULDERE ALABALIK EVİ, SAPANCA

İstanbul-Ankara otobanında, yine Sapanca çıkışından çıkıp İstanbuldere Köyü yönünde ilerleyip, köyü geçtikten sonra ulaşabileceğiniz İstanbuldere Alabalık Evi de hem ortam olarak hem de kahvaltı içeriği anlamında oldukça başarılı. Özellikle devasa şelalesi etrafında bulunan masalarında şırıl şırıl su sesi eşliğinde oturmak inanılmaz haz verici. Termos çay, peynir, zeytin, kaymak, bal, yumurta, börek, kiremitte eritilmiş peynir, sucuk ve sıcacık köy ekmeği, hepsi anne eli değmiş gibi, hepsi lezzetli…

İstanbula_yakin_kahvaltı_istanbuldere_alabalık-evi

İSTANBUL’A YAKIN DOĞA İÇİNDE İSTANBULDERE

6 – ALAŞARA RESTORAN, KIRKPINAR, ADAPAZARI

Adapazarı’ndaki Kayalar Memduhiye Köyü’nde bulunan ve aynı zamanda Sapanca Kırkpınar’da da şubesi olan Alaşara Restoran’da abaza kahvaltısı servis ediliyor, çaylar soba üstünde demleniyor. Serpme olarak sunulan kahvaltıda, baştan serpiştirilen soğuklardan sonra fırından çıkmış puf ekmekler ve sıcaklar hazır oldukça dumanı üzerinde iken servis ediliyor. Harika! Havuç tarator, patlıcan kızartma, güveçte abaza peyniri, patatesli omlet, menemen, peynirli pişi her şey azar azar sıcak sıcak, ağzınıza layık…

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_alasara

İSTANBUL’A YAKIN YÖRESEL KAHVALTI

7 – EKOKÖY, KETENCİLER KÖYÜ, KARTEPE

İstanbul’a yakın doğal kahvaltı arayanlar için bir Çerkez köyü olan Kartepe Ketenciler Köyü doğru adreslerden biri. Kocaeli il sınırlarındaki Ekoköy kahvaltısında, yemyeşil bir ortam ve uçsuz bucaksız bir manzarada üç çeşit yöresel peynir, köy yumurtası, günlük sağılmış süt, yöresel reçeller, çiğ börek, domates ve salatalıktan oluşan bir serpme kahvaltı servis ediliyor. Servis biraz yavaş olsa da denemeye değer…

İstanbul’a yakın doğal kahvaltı Ekoköy detayları için tıklayın…

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_ekokoy

İSTANBUL’A YAKIN EKOLOJİK KAHVALTI

8 – OTANTİK KAHVALTI, TEKİRDAĞ UÇMAKDERE 

Tekirdağ Uçmakdere mevkiindeki Otantik Kahvaltı isminin hakkını veren otantik bir ambiyansta, kuş sesleri arasında, köy yumurtalı, sınırsız sıcak sütlü, kuzine üstünde kızaran ekmekli, gerçek bir köy kahvaltısı sunuyor. Tekirdağ Otantik kahvaltı detayları için tıklayın.

TEKİRDAĞ OTANTİK KAHVALTI

https://gezentianne.com/2016/04/istanbulda_doga_icindeki_kahvalti_mekanlari_fiyatlari/

https://gezentianne.com/2015/09/istanbula_yakin_hafta_sonu_dogada_gezilecek_yerler/

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir