İstanbul Avrupa Yakası Plajları ve Giriş Ücretleri

1 – KİLYOS PLAJLARI

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan, İstanbul Avrupa Yakası Plajları ve Giriş Ücretleri listemizin ilki Kilyos, İstanbul’a olan mesafesi sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk akla gelen destinasyonlardan. Kilyos plajları dendiğinde ilk akla gelenler Tırmata Beach, Babylon Kilyos, Uzunya Beach, Suma Beach ve Burç Beach oluyor.

Kilyos plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

2 – FLORYA MENEKŞE VE GÜNEŞ PLAJLARI

İstanbul’un en eski plajlarından biri olan ve Atatürk’ün denize girerken fotoğraflarının da çekilmiş olduğu Florya Güneş Plajı ve hemen yakınındaki Florya Menekşe Plajı Avrupa yakasında, Bakırköy Florya bölgesinde yaşayan İstanbulluların tercihi oluyor. Her iki plaj da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor.

Florya Menekşe ve Güneş Plajları hakkındaki detaylar ve güncel giriş ücretleri için tıklayın.

3 – SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

İstanbul’un Sarıyer ilçesinin Rumeli Kavağı’nda bulunan Altınkum Kadınlar Plajı tamamen bayanlara ayrılmış, erkek sinek dahi giremiyor:) Plaj bünyesinde çalışan herkes, büfe çalışanları, cankurtaranlar dahil hepsi bayan. Plajın etrafı branda ile çevrili olduğu için dışarıdan da görünmüyor. Sarıyer Altınkum Plajı’nda hem plaj hem de denizin içi tamamen kum. Zaten plaj ismini altın renkli bu kumdan alıyor. Plaja yiyecek ve içecekle giriş serbest. Bayanlar sarmaları börekleri getirip ortamı adeta altın gününe çeviriyor:)

Sarıyer Altınkum Plajı Giriş ücretleri ve diğer detaylar için tıklayın.

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir