Abant Gölü Tabiat Parkı Giriş ve Otel Ücretleri

Abant Gölü ve Tabiat Parkı kartpostalları kıskandıran manzaralar huzurunda, göl kenarının, gür ormanların, yemyeşil ağaçların huzurlu doğasında şehrin gürültüsünden, sonu gelmeyen yapılacaklar listesinden, okuldan, işten, kalabalıktan çok uzakta, çekirdek ailenizle baş başa kalıp güzel bir gün geçirmek için, ister günübirlik ister konaklama olarak değerlendirebileceğiniz harika bir hafta sonu kaçış rotası.

Her mevsim ayrı muhteşemlikte görseller sunan Abant Gölü’nde piknik, mangal, kendin pişir kendin ye, kamp, balık tutma, yürüyüş, bisikletle, faytonla, atla gezme imkanı bulunuyor. Park girişinde bulunan satış reyonlarında ise bölgede doğal olarak üretilen gıdalar ve hediyelik eşyalar satılıyor. Çevresi 7 km. olan Abant Gölü’nde Abant Palace Otel ve Büyük Abant Otel gibi 5 yıldızlı otellerin yanısıra bungalov evler ve restoranlar da mevcut.

ABANT GÖLÜ KIYISINDA KENDİN PİŞİR KENDİN YE

 

ABANT GÖLÜ NEREDE? ABANT’A NASIL GİDİLİR?

İSTANBUL’DAN ABANT’A NASIL GİDİLİR?

Abant Gölü Bolu’nun 34 km. güneybatısında Abant Dağları üzerinde yer alıyor. Ankara’ya 225, İstanbul’a ise 258 km olan Abant Tabiat Parkı’na özel aracınızla ulaşmak için
İstanbul-Ankara arasındaki TEM otoyolunu kullanmanız, Bolu’ya gelmeden karşınıza çıkacak Abant çıkışından otobandan ayrılmanız gerekiyor. Buradan Abant tabelalarını takip ettiğinizde 20 km sonunda Abant Tabiat Parkı’na ulaşılıyor. İstanbul-Abant arası özel aracınız ile yaklaşık 2.5 saat sürüyor.

ANKARA’DAN ABANT’A NASIL GİDİLİR?

Ankara’dan da aynı şekilde İstanbul yönündeki TEM otoyolunu kullanarak, bu kez Bolu’yu geçtikten sonra karşınıza çıkacak Abant sapağından otobandan ayrılmanız ve Abant tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. 20 km sonra Abant Gölü’nün kıyısındasınız.

BOLU’DAN ABANT’A NASIL GİDİLİR?

Abant Gölü’ne toplu taşıma ile gitmek isteyenler için Bolu şehir merkezindeki terminalden saat başı kalkan Abant Birlik dolmuşları ile de ulaşmak mümkün.

ABANT TABİAT PARKI

 

ABANT GÖLÜ VE TABİAT PARKI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Abant Gölü ve Tabiat Parkı giriş ücreti 2021 yılı itibariyle yaya giriş için 7 TL, motosikletler için 14 TL, otomobiller için 21 TL’dir.

ABANT GÖLÜ

 

ABANT’TA NEREDE KALINIR?

Abant Tabiat Parkı’nın içerisinde Büyük Abant Oteli, Abant Köşk Otel ve Abant Palace Otel gibi 5 yıldızlı otel seçenekleri ile Abant Göl Evleri isimli bungalov evler var. Bunun yanı sıra göl kıyısında olmasa da Abant Gölü’ne en fazla yarım saat mesafede bulunan Abant Masal Evleri, Borvo Thermal Resort & Spa, Abant Aden Boutique Hotel & Spa, Abant Korudam Konak Pansiyon, VONRESORT Abant, Fenerbahçe Topuk Yaylası Resort&Sport, Abant Bahçeli Köşk, Doğa Köşkü Abant Bungalow Evleri, Melek Hotels Mudurnu Tekkeliler Konağı, Abant Vadi, Ness Abant, Abant Yeşil Vadi, Koç Pansiyon, Yarışkaşı Konağı, Abant Lotus Otel gibi otel, pansiyon, konak ve bungalov evler de mevcut.

ABANT LOTUS OTEL


ABANT LOTUS OTEL

Abant Lotus Hotel Konaklama Detayları ve Güncel Ücretleri için tıklayın.

ABANT MASAL EVLERİ

 

ABANT MASAL EVLERİ

 

Abant Masal Evler Konaklama Detayları ve Güncel Ücretleri için tıklayın.

 

 

İstanbul Çevresinde Günübirlik Gidilecek Yerler

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir