TransferGO ile Türkiye’ye para göndermek tamamen ücretsiz

Yüksek işlem ücretleri ödemeksizin, hatta tamamen ücretsiz olarak yurt dışından Türkiye’ye para transferi yapmak artık mümkün. Dünya çapında 47 ülke arasında uluslararası, hızlı ve ücretsiz para transferleri sunan TransferGo şimdi Türkiye’de.

Uluslararası çevrimiçi para transfer hizmeti sağlayan TransferGo, Türkiye’ye yönelik ücretsiz para transferi servisini başlattı. Bu girişim, yurtdışında yaşayan Türklerin veya Türkiye’ye para göndermek isteyen kişilerin para transfer hizmetleri için herhangi bir ücret ya da komisyon olmadan, üstelik ortalama piyasa kuru üzerinden para göndermelerine imkan sağlıyor.

TRANSFERGO HAKKINDA

TransferGo, banka işlem ücretleri ödemeksizin memleketteki ailelerine para göndermek isteyen göçmen işçilere yönelik, uluslararası bir ucuz para aktarma şirketi. 2012 yılında İngiltere’de kurulan şirketin genel merkezi Londra’da. TransferGo’nun Berlin, Vilnius, Istanbul ve Varşova’da da ofisleri bulunuyor.

TransferGo’nun şu an dünyanın dört bir yanında 700.000’den fazla müşterisi var ve dünya çapında 47 ülke arasında uluslararası, hızlı ve ücretsiz para transferleri sunuyor. Ayrıca TransferGo ile potansiyel para birimi dalgalanmaları hakkında endişelenmeye de gerek yok çünkü Transfer işlemleri ortalama piyasa kuru üzerinden gerçekleşiyor.

TRANSFERGO BAĞIMSIZ ŞEKİLDE DENETLENİYOR.

TransferGo, FCA (Mali Tutum Otoritesi) tarafından denetlenen ve işlemleri HMRC (Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi) tarafından kontrol edilen lisanslı ve yetkili bir ödeme kuruluşu olarak müşterilerine güven sağlıyor. Diğer bir deyişle TransferGo, herhangi bir ticari bankayla aynı güvenlik standartlarını tüketiciye sunuyor.

Bağımsız bir tüketici değerlendirme web sitesi olan Trustpilot’ta müşterilerin yaptığı bir dizi değerlendirme de TransferGo’nun tüketici nezdinde de güvenilir bulunduğunun kanıtı nitelikte. Gerçekleştirilen işlemlere yapılan yorumların %91 gibi yüksek bir yüzdesi ‘excellent’ yani mükemmel kategorisinde bulunuyor.

TransferGo, Türkiye’de güvenilir iş ortağı Turk Para ile birlikte hizmet veriyor. Turk Para iş birliği sayesinde, TransferGo’nun tüm faaliyetleri ve işlemleri Türkiye’de ilgili mevzuatlara uygun bir şekilde icra ediliyor.

TRANSFERGO’NUN ÖNE ÇIKAN YÖNLERİ NELER?

1 – ÜCRETSİZ PARA TRANSFERİ SEÇENEĞİ

TransferGo müşterilerine gönderim hızına dayalı birkaç servis seçeneği sunuyor. ÜCRETSİZ seçeneği 3 iş gününde parayı ilgili hesaba ulaştırırken, ŞİMDİ seçeneği premium bir hizmet sağlayarak, 30 dakika bu işlemi gerçekleştiriyor. ŞİMDİ seçeneğinde, gönderilen tutardan bağımsız olarak 2.99€ komisyon ödeniyor. Yani 500€ da gönderseniz, 2000€ da gönderseniz komisyon tutarı değişmiyor.

2 – ORTALAMA PİYASA KURU ÜZERİNDEN İŞLEM YAPILMASI

TransferGo işlemlerinde ortalama piyasa kuru kullanılıyor. Transfer eden kiş döviz kurlarındaki dalgalanma sebebiyle bir zarara uğramıyor. Yani bankalardaki gibi kurun üzerine %5 seviyesinde bir fark alınmıyor, en fazla %1.5 seviyelerine denk gelen bir farkla işlem yapılıyor.

3 – GÜVENİLİRLİK

TransferGo, herhangi bir ticari bankayla aynı güvenlik standartlarını tüketiciye sunuyor. Bağımsız bir tüketici değerlendirme web sitesi olan Trustpilot’ta müşterilerin yaptığı bir dizi değerlendirme de TransferGo’nun tüketici nezdinde de güvenilir bulunduğunun kanıtı nitelikte. TransferGo’nun Trustpilot.com’da değerlendirilmesi sonucunda Trustscore’u olan 9.6/10 oldukça güven verici. Aşağıdaki linkten sizin de benim gibi bu skoru kontrol etmeniz mümkün.

https://www.trustpilot.com/search?query=transfergo

4 – HIZLI, PRATIK VE DİJİTAL OLMASI

TransferGo ile para transferi yapmak istendiğinde ne gönderen ne de alan tarafın evinden çıkmasına gerek yok, para transferi tamamen online gerçekleşiyor. Yani bir uygulama veya website üzerinden bu hizmeti alıyorsunuz. Banka transferi veya Western Union kullanıldığında olduğu gibi kalkıp fiziksel olarak bir yere gidip oradan para göndermek zorunda kalmıyorsunuz. Alıcının da bankaya veya herhangi özel bir noktaya gitmesine gerek kalmıyor. Para direkt dilediğiniz banka hesabına geçiyor.

TransferGo Türkiye’ye para transfer etmek isteyen herkes için her anlamda çok mantıklı bir seçenek oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir