SORRENTO VE AMALFİ SAHİLLERİ GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

İtalya gezimin ilk bölümü NAPOLİ,CAPRİ VE POMPEI gezilecek, görülecek yerler ve restoran tavsiyeleri için TIKLAYIN

 

SORRENTO, AMALFİ SAHİLLERİ

napoli-gezilecek-yerler-restoranlar-gezenti-anne-21

İtalya gezimizin son gününde yine merkez istasyon Garibaldi’ye metro ile ulaşıyor, Pompei’ye giderken bindiğimiz Pompei-Sorrento trenine tekrar binip 1 saat 10 dakika süren yolculuk sonrası Sorrento’ya ulaşıyoruz. Napoli’den sonra çiçek gibi geliyor Sorrento. Nezih sokaklarında keyifle geziyor, dimdik yamaçta konumlandırılmış otellerin bahçelerinden nefis pozlar alıyoruz. Bit tabi dondurma molamızı veriyor, bu kez hakkımızı kavunlu ve fındıklı dondurmadan yana kullanıyoruz.

napoli-gezilecek-yerler-restoranlar-gezenti-anne-02

Tren istasyonunun oradan kalkan ve Positano ve Amalfi’ye de uğrayan ring otobüs için günlük 8 € olan biletimizi alıyor yarım saatte bir kalkan bu otobüslerden biri ile Amalfi sahilleri turumuza başlıyoruz. Yolculuğun ilk kısmı benim için oldukça huzursuz geçiyor. Dimdik uçurumlar ile sürekli burun buruna olma hali genç olsam eğlenceli gelir belki ama şu anda daha çok otobüs ya virajı almazsa, ya freni patlarsa ya şöför kalp krizi geçirirse şeklinde bin bir türlü felaket senaryosu geçiyor. Oğlumun da sürekli ‘Şurdan uçsak kesin ölürüz, şurdan düşsek boğuluruz.’ şeklindeki ona göre çok eğlenceli olan tespitleri de eklenince endişe sinsilesi içerinde muazzam manzaraları kaçırıyorum. Derken bakıyorum ki benden başka kimse kasmıyor, ben de koy veriyor, nihayet anın tadını çıkarmayı başarıyorum.

napoli-gezilecek-yerler-restoranlar-gezenti-anne-22

Otobüsün camından bile gördüğümüz manzaralar muhteşem, ömrümüzde böyle bir yolculuk yapmadığımızı tekrar edip duruyoruz. Sorrento’dan bir buçuk saatlik yolculuk sonrası Amalfi’ye varıyor, biraz kumsalda geziyor, biraz eski şehir merkezini keşfediyor, biraz da pizza yiyoruz.? Eski şehir meydanındaki Ristorante Pizzeria S. Andrea’de değişilmezimiz margherita pizzamıza bu kez Pizza All’Amalfitana yani kalamar, karides ve midyeli pizza eşlik ediyor. Yine çok lezzetli, yine çok mutluluk verici.

napoli-gezilecek-yerler-restoranlar-gezenti-anne-34

İtalya gezimiz için muhteşem bir final olan bu yemek sonrası ring otobüsümüz ile Sorrento’ya, oradan tren ile Napoli’ye, oradan da uçak ile İngiltere’ye dönüyoruz. Bu kadar pizza ve şarap sonrası alınan kiloları vermek için ne yapacağımızı kara kara düşünüyoruz.?

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir