Sapanca’da Nostaljik Köy Evinde Kahvaltı, Seyrimiss

SEYRİMİSS KÖY EVİ KALICI OLARAK KAPANMIŞTIR.

 

Sapanca’nın Mahmudiye mahallesindeki iki dönümlük bir bahçe içindeki Seyrimiss yazın ağaçlar altındaki bahçesinde kışın ise nostaljik, ahşap bir köy evi içerisinde tüm gün kahvaltı restoranı olarak hizmet veriyor.

Tam bir aile işletmesi olan mekanın kahvaltısında bir çoğunu kendi bahçesinde yetiştirdikleri ürünlerle hazırlanan ev yapımı lezzetler sunuluyor.  Işın, Derya, Nazlı, Aysel ve Zafer adlı 5 kardeş restore ettikleri büyük büyük babalarından kalan bu evde çocukluklarında yaşadıkları ritüelleri ve lezzetleri koruyor, kalabalık aile işletmesinde her şey imece ve gönüllülük esasına dayanıyor.

 

SEYRİMİSS KÖY EVİ KAHVALTISINDA NELER VAR? ÜCRETİ NEDİR?

Serpme olarak sunulan Seyrimiss kahvaltısında sucuklu yumurta, pişi, sigara böreği, patates kızartması, şakşuka, beyaz peynir, kaşar peyniri ve çeçil peynirinden oluşan peynir tabağı, domates, salatalık, biber ve yeşillikler, ev yapımı 3 çeşit zeytin, acuka, köy tereyağı, bal, iki çeşit reçel, tahin-pekmez ve mevsim meyveleri bulunuyor. Kahvaltı boyunca çay sınırsız servis ediliyor. Bu kahvaltının kişi başı ücreti 2022 itibariyle 160 TL. Menemen  ve mıhlama  ekstra olarak sunuluyor. Mekan sadece hafta sonu hizmet veriyor.

 

SEYRİMİSS KÖY EVİ FOTOĞRAFLARI

 

 

 

SEYRİMİSS KÖY EVİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Mahmudiye Köyü, No 7, Çiçek Sokak / Sapanca

Telefon: 0 (532) 595 05 56 – 0 (533) 666 84 54

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir