Ölüdeniz Hakkında Kısa Bilgiler

oludeniz_hakkinda_bilgiler

Yabancı turistler arasında yapılan bir araştırmada, bazı fotoğraflar verilmiş ve Türkiye denilince akıllarına en çok gelenden başlayarak sıralamaları istenmiş. Bilin bakalım ilk sıraya hangi fotoğraf oturmuş: Tabi ki Ölüdeniz yani Blue Lagoon.

Fethiye’ye 12 km mesafedeki Ölüdeniz ismini her zaman sakin ve dalgasız denizinden almış. Peki hiç akıntı ve dalgası olmayan bu koyun suyunun nasıl pırıl pırıl kaldığını merak ettiniz mi? Deniz dibindeki kaynaklar sayesinde her zaman tertemiz. Beyaz renkli kumsalı Ölüdeniz’i Fethiye de gezilecek yerler listesinin bir numarası yapmaya yetiyor da artıyor bile.

Eğer buraya kadar gelmişken yamaç paraşütü denemek isterseniz;

BABADAĞ – YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Baba Dağı belki de dünyamız üzerinde yamaç paraşütü yapmak için en güzel görseli size sunacak yer. Ölüdeniz’de yüzünüzü denize döndüğünüz de solunuzda kalan dağdan bahsediyorum, işte oradan daha önce otelinizden veya turizm acentelerinizden satın alacağınız tura katılarak adrenalinizi zirveye taşıyabilirsiniz. Ayaklarınızı yerden kesecek  bu aktiviteyi ve göreceğiniz manzarayı ömür boyu unutamayacaksınız.

oludeniz_yamac_parasutu

Fethiye Gezi Rehberi

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir