Antalya’da Kahvaltı Nerede Yapılır ?

Antalya merkeze 27 km mesafede bulunan Çakırlar Köyü, misafirlerine bu bölgede bulabileceğiniz en güzel köy pazarı ve köy kahvaltısını sunuyor.  Çakırlar Köyü sosyete pazarı, bin bir çeşit reçelleri, enfes gözleme ve bazlamaları, semaver ile közde çay keyfi ile Antalya’da kahvaltı nerede yapılır?  sorusuna cevap oluyor.  Burada bulunan mekanların çoğunda çocuk parkı bulunduğu için bölge çocuklu ailelere de hitap ediyor. Çakırlar köyünde bulunan Çetin Mola Kahvaltı Evi, Sedir Gözleme Köy Kahvaltısı, Sakinler Kır Bahçesi ve Zeytindalı Kahvaltı Evi Antalya’daki kahvaltı mekanlarının başında yer alıyor. Şimdi bu dört mekana kısaca bir göz atalım…

 

1 – ÇETİN MOLA KAHVALTI EVİ

Antalya Çakırlar Sosyete pazarında yer alan Çetin Mola’da da kahvaltı serpme olarak sunuluyor.  Herşey dahil kişi başı fiyatı 40 TL olan kahvaltıda zeytin ve peynir çeşitleri, bal-kaymak, tereyağ, ev yapımı reçeller, acı turşu, salam, kış aylarında tahin pekmez, soğan kavurması, közde pişmiş patlıcan salata, yoğurt ve sebzelerden oluşan bahçıvan tarator, acılı ezme turşusu, söğüş tabağı, kaşarlı bazlama, gözlemeler, sahanda yumurta, patates kızartması da dahil olmak üzere toplam 30 çeşit kahvaltı sunuluyor. Bazlama ve gözlemeler kişi sayısına göre ayarlanıyor. Çay demlikte ve sınırsız olarak servis ediliyor.

Çetin Mola Telefon No: 0 (536) 8117111

ÇETİN MOLA KAHVALTI EVİ

 

2 – SEDİR GÖZLEME KÖY KAHVALTISI

Ormanın içinde, şehrin stres ve gürültüsünden uzak otantik ortamı ve güler yüzlü personeliyle Sedir Gözleme ve Köy Kahvaltısı Antalya kahvaltı mekanlarının başında yer alıyor. Semaverde çay ile servis edilen ve enva çeşit bulunan serpme kahvaltısının yanı sıra kaşarlı tereyağlı bazlaması ve kıymalı kaşarlı gözlemesi özellikle ilgi görüyor. Porsiyonlar büyük, fiyatlar uygun, mekan oldukça rağbet görüyor.

ANTALYA KAHVALTI MEKANLARI

ÇAKIRLAR SEDİR GÖZLEME VE KÖY KAHVALTISI

 

3 – SAKİNLER KIR BAHÇESİ

Sakinler Kır Bahçesi, Antalya Sosyete Pazarı’nda haftanın her günü, gün boyu açık. Onlarca çeşit ürünle hazırladıkları köy kahvaltısı, kıymalı, peynirli, patatesli gözlemeler  kaşarlı tereyağlı bazlama, demlik çay ile çardaklarda, köşklerde, çam ağaçlarının gölgesinde  tam bir kahvaltı keyfi sunuyor. Çocuk parkı da olan Sakinler Kır Bahçesi Antalya kahvaltı mekanlarının başında yer alıyor.

ANTALYA KAHVALTI MEKANLARI

SAKİNLER KIR BAHÇESİ

 

4 – ZEYTİNDALI KAHVALTI EVİ

Antalya’da huzur ve sessizliğin durağı sayılabilecek bir mekan Zeytin Dalı Kahvaltı Evi. Her zevke hitap eden, kendine has şirin dekoruyla ve ev yapımı kahvaltılıklarıyla misafirlerini gönlünü kazanıyor.
Zeytin Dalı kahvaltısında birbirinden güzel peynir çeşitleri, ev yapımı reçeller (hele de limon ve bal kabağı reçeli), acukası, asma yapraklı mezesi, kümesten toplanan yumurtalar pişen sahanda yumurtası, sütle yoğrulan çörekotlu kaşarlı bazlaması ile özellikle ön plana çıkıyor. Bu anlamda mekan Antalya’da köy kahvaltısı nerede edilir? sorusuna cevap oluyor.

ANTALYA KÖY KAHVALTISI

ANTALYA ZEYTİN DALI KAHVALTI EVİ

ÇAKIRLAR KÖYÜ’NE NASIL GİDİLİR?

Çakırlar köyüne Antalya merkezden 521 ve TK51 no’lu otobüsler ile ulaşılabiliyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

2 Comments

  • Mert dedi ki:

    Çakırlar Pazar yeri ve gözlemecilerin bir arada olmasından çok kalabalık olabiliyor. Sakinlik severler 5 km berideki doyran yolundan girerek kısa sürede ulaşılan gözlemecileri tercih edebilir

  • Ali dedi ki:

    Doyran köyü hem fiyat olarak hemde doğal ortamda çok güzel bir yer…. Özellikle EFSANE KIR SOFRASI mükemmel….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir