Kırklareli’nde Kahvaltı Nerede Yapılır? Köyevi 2023 Menü Fiyatı

Istranca Dağları eteklerindeki Kırklareli’nin Vize’deki Kızılağaç köyünde yer alan Köyevi Karadeniz’e 20 km mesafede yer alıyor. İstanbul’a iki saat mesafede yer almasına rağmen hala bakir olan bu köyde yer alan Köyevi’nde hem konaklamak hem de günübirlik doğa içinde bir gün geçirmek mümkün.

Köyevi kahvaltısındaki reçellerin hepsini burayı işleten emekli çiftin kendileri yapıyor. Kayısı, vişne, çilek, erik, tarçınlı yeşil incir, olgun incir… Süt reçeli özellikle çok beğeniliyor çünkü köy sütü ile taze yapılıyor. Meyvelerden yaban mersini, kuşburnu, böğürtlen ve kızılcık ormandan toplanıyor.

Peynirler yörenin en kalitelisinden, gözleme için hamurlar önceden pişirilip saklanıyor. Gözleme olmadığı zaman yerini pişi alıyor. Ev yapımı ekmek Köyevi kahvaltısının olmazsa olmazı, közlenmiş biber ve peynir güveci, salça soslu biber, cevizli ezme, fesleğenli kuru domates, Hatay zeytini, orman kekiği ile sunulan Manisa zeytinyağı, yazın domates salatalık direkt bahçeden koparılıyor. Tüm bunlar sınırsız çay da dahil Temmuz 2023 itibariyle kişi başı 250 TL karşılığında sunuluyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

KÖYEVİ BUTİK OTEL

39400 Kızılağaç Köyü/Vize/Kırklareli

0 288 345 61 43

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir