İstanbul’daki En İyi Çin Restoranı P.F. CHANG’S Etiler

Uzun zamandır görmek ve meşhur Dynamite Shrimp’ini tatmak istediğim İstanbul’daki En İyi Çin Restoranı P.F Changs Etiler ile buluşmamız nihayet dün akşam gerçekleşti. Yeni menüsü Sushi a la P. F. Chang’s tadımı için buluştuğumuz mekanda üst katta bizim için hazırlanan masamıza geçtiğimizde ilk olarak servis edilen levrek, somon ve tuna nigiriler kapanın elinde kaldı. Daha başında bu gecenin çok güzel olacağı belli oldu:)

 
Nigirilerden sonra sahneyi saşimiler aldı. Başka bir blog yazımda ‘Türkler olarak suşi ve nigiriye git gide aşina olmaya başladıysak da saşimiler için biraz daha zaman var’ diyen ben bu kez standart saşimilerden biraz daha ince ve hafif acılı saşimileri lüp lüp götürdüm. Ve işte sırada suşiler…  Çeşit çeşit suşiler…  Canım balım suşiler…  Suşi benim gönlümde ne zaman bu kadar orgazmik bir yiyecek olarak yer etti çok net hatırlamıyorum. Üç beş seneyi geçmiyordur sanırım ama bir oldu pir oldu. Dün akşam tattığımız suşiler masadaki tüm suşi severler gibi beni de mest etti. Uzun zamandır bu tazelikte ve bu lezzette sushi yememiştim. İçi karidesli Crunchy Ebi Sushi ile Torpilli Sushi ismini verdiğim Dynamite Shrimp Sushi, benim favori lezzetlerim oldu.
 
Karidese olan aşkımı inkar edecek değilim. Zaten dynamite shrimps için söz alan da bendim itiraf ediyorum:) 
Finalde gelen dondurmalı banana spring roll, benim gibi bir tatlı sevmez’i bile baştan çıkaracak güzellikteydi. Hem banana spring roll’u hem de çilek parçalarını dondurmayla buluşturup hüpletmekten kendimi alamadım. Yeşil çay sunumlarını da çok beğendiğimi ayrıca belirtmek isterim.

PF CHANG’S ETİLER 
Etiler Mah. Nispetiye Cad. No:94 Etiler / İstanbul 
0 (212) 3586060

P.F. Chang's Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Diğer PF CHANG’S deneyimim için tıklayın…

İstanbul’daki diğer Uzak Doğu restoranı tavsiyelerim için tıklayın…

 

 

Tags

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir