İnternetten Doğal Bal Siparişi, Köyceğiz Bal Dükkanı

Köyceğiz Bal Dükkanı Köyceğizli arıcılardan temin ettikleri, tamamen doğal olarak elde ettikleri balları, hiç bir sanayi işleme tabi tutmaksızın saf olarak sunuyor.

Köyceğiz Bal Dükkanı yıl boyu narenciye, çiçek, kiraz, sedir, kestane, anason, geven, hayıt, çam, keçiboynuzu, kekik ve püren gibi balları üretmek ve farklı şifalardaki bu doğal balları sunabilmek için memleket memleket geziyor. Arıcılık yaparken de arı gibi çalışkan Köyceğizli arıcılarla  birlikte hareket ediyorlar. Satışını yaptıkları ballar hakkında müşterilerinden de ‘Çocukluğumuzda yediğimiz gibi’ yorumlarını almak en büyük motivasyonları. Doğru yolda olduklarını bilmek gurur veriyor.

 

 

KÖYCEĞİZ BAL DÜKKANI NEREDE?

Köyceğiz Bal Dükkanı Fethiye Muğla karayolu üzerinde Toparlar şelalesinden hemen sonrasındaki Aytemiz benzinlik karşısında yer alıyor. Ancak bu doğal ballara ulaşmak için bizzat dükkandan alışveriş yapmanız şart değil, İnternet sitelerinden ya da İnstagram hesapları üzerinden de online sipariş veriliyor.

 

 

Köyceğiz Bal dükkanında satışı yapılan balların faydalarına kısaca göz atmak gerekirse;

 

SEDİR BALI

Sedir balı astım,şiddetli öksürük, anemi, mide ve kolon ülseri gibi rahatsızlıkları da gidermesi ile biliniyor. Halk arasında diyabet balı olarak adlandırılan bal çeşidi ise içerdiği yüksek orandaki fruktoz sayesinde kan şekerini dengede tutması ile şeker hastaları tarafından da kullanılan bir bal çeşididir. Sinirlilik tedavisinde kullanılır ve sakinleştirici özelliği vardır. Öksürüğe, bronşite,idrar yolları iltihaplanmasında, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir. Enfeksiyonları, iltihapları giderici olarakta bilinmektedir.

 

HAYIT BALI

Hayıt balının faydaları; Hamsızlığa faydalıdır, mide ve bağırsak gazlarını giderir. Yüksek ateşe karşı çok faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Hayıt tohumu hipofiz bezini tetikler ve kadınlık hormonlarının dengeye ulaşmasına yardımcı olur.

 

ÇAM BALI

Köyceğizin eşsiz doğasında bulunan çamların sıvısından, arıların aldığı özü bal haline dönüştürüp yaptığı bal olan ÇAM balı son dönemlerde gitgide önem kazanmaktadir.Hele ki Karakovan kütüklerinin içerisinden süzülen bu karakovan balı arının, nemini alip icerisinde değerli amino asitler ve enzimleri saf bir sekilde kalmasini saglayarak daha etkili bir temizleyici ve besleyip enerji veren besin formuna dönüştürdüğü baldır. Şeker (Diyabet) hastaları ve alerjik duyarlılığı yüksek olanlara özellikle öneriliyor.

 

POLEN

B Vitamini kompleksidir kendileri. Her gün 1 tatlı kaşığı ( yetiskinlerde), bir çok derde deva. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Faydası saymakla bitmez arının bize sunduğu nimetlerden sadece bir tanesidir.

 

 

KEÇİBOYNUZU BALI

Kalsiyum bakımından oldukça zengindir. E vitamini sayesinde öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir. Balgam söktürür, bronşları açar, nefes darlığında oldukça etkilidir. Yüksek vitamin ve mineraller içerdiğinden, diş ve dişetleri üzerinde olumlu etkisi vardır. Kalbe faydalıdır, çarpıntıyı önler, insan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar. Solunum zorlanması, nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda çok ve hızla etki eder.  Astım tedavisinde kullanılır. Kemiklerin güçlenmesini sağlar. Akciğer kanseri hastalarında radyoterapiye sebebiyle fibroz doku oluşabilmektedir. Bu da ciğerlerde ödeme ve zor nefes almaya neden olur. Keçiboynuzu balı, akciğere yönelik olan bu ödemi ortadan kaldırır.  Keçiboynuzu balı, Akdeniz ikliminin görüldüğü yerlerde, ekim ve kasım aylarında az miktarda elde edilir.

 

PÜREN BALI 

Karaciğer yağlanması ile mücadelede öne çıkan önemli bir sofralık besindir.  İdrar yolları rahatsızlıklarında çözüm niteliğinde ve prostat gibi büyük hastalıklara çözüm odaklı, faydalı bir baldır. Yüksek enerji ve besleyiciliği olmakla beraber tadıyla da tüketiciyi kendisine enfes tadından dolayı bağlayan mükemmel bir baldır.

 

Tamamen saf, işlem görmemiş arı ürünleri sağlıklı hayatın vazgeçilmezi. Köyceğiz Bal Dükkanı işte tam bu konuda, sağlıklı ve doğal yaşama hizmet eden ürünlerini sunmaktan mutluluk duyuyor.

 

 

KÖYCEĞİZ BAL DÜKKANI

Toparlar, Karacagöl Küme Evler 4/C, 48800 Köyceğiz/Muğla

0 542 640 95 91

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir