İngiltere’de Yepyeni Online Organik Market, MORE THAN BERRY

İngiltere’nin yepyeni online organik marketi MORE THAN BERRY sertifikalı organik ve vegan ürünler ile daha yaşanılabilir bir dünyaya katkı sağlıyor.

More than Berry ürün yelpazesi içerisinde; kuru bakliyat, kuru yemiş, organik ve vegan çikolata çeşitleri, bal, İngiltere’nin en ünlü bitki çayı markası Pukka, yine İngiltere’nin 30 yıllık organik konserve markalarından biri olan Biona, bir İtalyan markası olan Rummo makarna gibi çok çeşitli marka ve ürün bulunuyor.

 

Gelin More Than Berry’nin kurucusu Burcu Emran’ın hikayesini kendi kaleminden okuyalım…

“İsmim Burcu Emran. 3 yıldır Londra’da yaşıyorum. İngiltere’ye gelmeden önce Türkiye’de uzun yıllar bir haber kanalında yayın planlama sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Herkes gibi ben de İngiltere’de ilk zamanlar kendi alanımda iş arayışına girdim fakat eski işim spesifik bir iş olduğu için burada kendi alanımda iş bulamadım. Kızımın doğumuyla birlikte organik beslenmeye önem vermeye başladım fakat bu durum temel birkaç ürünle sınırlıydı. Hayatımıza Covid-19’un girmesi ve sağlıklı beslenmenin öneminin daha çok ön plana çıkması ile daha dengeli beslenmeye ve daha sağlıklı ürünler tüketmeye önem verir hale geldik. Bir yerden başlayınca araştırmak, daha iyisini bulmak, ürünler arasındaki kalite farklarını da çözmek hızlanıyor. Gün geçtikte mutfağımda kullanacağım ürünler konusunda daha emin hale geldim. Bir zaman sonra evden yönetebileceğim bir iş arayışına girdim ve zaten mutfak ve sağlıklı beslenme konularına merakım olduğu için “Mutfağımda tercih ettiğim markalara veya toptancılarına ulaşıp neden bir websitesi üzerinden bu ürünleri tüketiciyle buluşturmuyorum ki?” diye düşünmeye başlayıp hemen harekete geçtim. 2-3 ay kadar süren yazışmalar sonrasında kendi markam olan More than Berry’i yaratıp yola koyuldum.

More than Berry aslında kızım Duru’nun isteğiyle seçilmiş bir isim oldu. Eşim ve ben daha çok içerisinde green, organic, planet vb. geçen isimler düşünürken kızım araya girip “Neden ‘More than Berry’ koymuyorsunuz? Çok güzel değil mi?” diye sordu, söyleniş şekli ve samimi tınısı sebebiyle bizim de çok hoşumuza gitti. Hızlı bir şekilde harekete geçip ürünlerimizi temin ettik ve web sitemizi kurup Aralık 2020’de online olarak satışa başladık.

Amacımız ekolojik üretime ve çevre dostu ticarete yatırım yapmak, dürüst ve adil bir aile şirketi olabilmek. Kendi aile masamıza koymayacağımız bir ürünü de asla satmayarak sadece sertifikalı organik ve vegan ürünler satarak daha yaşanılabilir bir dünyaya katkı sağlamak.

Hedefimiz ürün ve marka içeriğimizi genişletmek, çevre dostu yatırımımızı büyüterek daha geniş kitlelere ulaşabilmek.

More than Berry ürün yelpazemiz içerisinde; kuru bakliyat, kuru yemiş, organik ve vegan çikolata çeşitleri, bal, İngiltere’nin en ünlü bitki çayı markası Pukka, yine İngiltere’nin 30 yıllık organik konserve markalarından biri olan Biona, bir İtalyan markası olan Rummo makarna gibi bir çok çeşitli marka ve ürün bulunmakta.

Sağlıklı beslenerek, adil yollarla kimyasal maddeler kullanılmadan üretim yapan marka ve ürünleri tercih ederek; dünyamızı korumaya destek olan, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakabilme mücadelesine ortak olan tüm müşterilerimize teşekkür ederim.”

 

İngiltere’de Online Siparişle Türk Market Evimizde, BONVİLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir