İngiltere Göller Bölgesi Nerede? Nasıl Gidilir?

İngiltere’nin kuzeybatısında Liverpool ve Manchester’ın kuzeyinde bulunan Lake District yani Göller Bölgesi İngiltere’nin en büyük ikinci Ulusal Parkı. Oldukça dağlık olan bölge de aynı zamanda İngiltere’nin en yüksek dağı olan Scafell Pike da yer alıyor.  Muhteşem güzellikte göllere ve vadilere sahip Göller Bölgesi ziyaretçilerine nefes kesici manzaralar sunuyor.Göller bölgesi bana göre İngiltere’nin doğal güzellikler anlamında en etkileyici yeri.

 

GÖLLER BÖLGESİ’NDE EN GÜZEL GÖLLER

WINDERMERE

Şimdi gelelim Göller bölgesinde görülmesi gereken göllere. Bu noktada akla ilk İngiltere’nin en büyük gölü olan 10 mil uzunluğundaki Windermere geliyor. Öyle ki insan deniz mi göl mü kara vermekte zorlanıyor. Windermere sadece görseliyle etkileyen bir göl değil. Bu göl üzerinde tekne turu, bot ya da kanoyla gezinti gibi eğlenceli pek çok aktivite yapılabiliyor. Gölün hemen kıyısındaki Bownes on Windermere’de ve Windermere Gölü’nün tam kuzeyindeki sevimli kasaba Ambleside’da konaklayabileceğiniz oteller, birşeyler yiyip içebileceğiniz kafe ve restoranlar bulunuyor. Göl kıyısında dondurma yemek tartışmasız çocukların en sevdiği aktivite oluyor.

GÖLLER BÖLGESİ – WINDERMERE

WINDERMERE’DE TEKNE KİRALAMA

GÖLLER BÖLGESİ – AMBLESIDE

WINDERMERE’DE DONDURMA KEYFİ

GRASMERE

Ambleside’dan biraz daha kuzeye doğru ilerlediğinizde karşınıza birbiri ile bağlantılı iki küçük göl olan Rydal Water ve Grasmere çıkıyor. Rydal Water kıyısında aynı isimde bir mağara da bulunuyor. Ve Göller Bölgesi’nin en muhteşem görsellerini sunan, en popüler bölgesi Grasmere. Burada göl kıyısında çok sevimli kafeler, butikler ve zencefilli bisküvileri ile meşhur Sarah Nelson’s Gingerbread Shop bulunuyor.

GÖLLER BÖLGESİ – GRASMERE

GÖLLER BÖLGESİ – GRASMERE

GÖLLER BÖLGESİ – GRASMERE

GÖLLER BÖLGESİ – GRASMERE

 

GÖLLER BÖLGESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Göller Bölgesi İngiltere’nin kuzeybatısında Liverpool ve Manchester’ın kuzeyinde, her iki şehre de yaklaşık 1.5 saat mesafede bulunuyor. Londra’ya 270 mil mesafedeki bölgeye özel araçla gitmek Londra’dan yaklaşık 5 saat sürüyor. Göller Bölgesine en yakın büyük şehir Blackpool, buradan ulaşım yaklaşık 1 saat sürüyor.

 

İngiltere Gezilecek Yerler, En Turistik Şehirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir