Gastro Gezgin Kimdir?

Gastro Gezgin, 1976 İzmit doğumlu Ahmet Demir’in sosyal medyada kullandığı isimdir.

İlkokulu İzmit’te bitiren Gastro Gezgin, orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinde tamamlamıştır.

1999’da Alstom’da satış mühendisi olarak başladığı kariyerine, iş geliştirme ve proje yönetiminde devam etmiştir.

Yine sosyal medyada Gezenti Anne ismini kullanan Özlem Demir ile 2002 yazında evlenmiş, 2006-2008 yılları arasında Areva T&D’nin Bahreyn şubesini açıp yönetmiş, 2008’de Dora ve Doruk isimli ikizleri dünyaya gelince tekrar İstanbul’a Alstom proje yönetiminin başına dönmüştür.

En büyük iki hobisi olan gastronomi ve seyahat için yer, zaman, koşul tanımadan kendini geliştirmiş şu ana kadar Antartika hariç tüm kıtalarda 66 ülke yüzlerce şehir gezmiştir. Bu şehirleri gezerken de Michelin yıldızlı restoranlardan, sokak lezzetlerine kadar her ülkenin en önemli mekanlarını / lezzetlerini denemiş ve değerlendirmelerini hem instagramda hem de çeşitli ülkelerin yazılı basınlarında Türkçe ve İngilizce olarak okuyucularıyla paylaşmaya devam etmektedir.

Gastro Gezgin sınır tanımayan dünyasını 2015’de ailesiyle beraber İngiltere’ye taşınarak daha da genişletmiştir. 2015-2018 arasında General Electric’te Proje Direktörü olarak çalışmış, 2018 başından beri British Power International’da Head of Project Management olarak kariyerine devam etmektedir. Özellikle Birleşik Krallık’a taşındıktan sonra, şarap ve viski konularında kendini daha da geliştirmiştir.

Ana uzmanlığı olan Dünya mutfağını en iyi bilen Türk eleştirmenlerden biri olan Gastro Gezgin bu bilgi ve birikimini çeşitli portallarda paylaşarak hayalini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir