Doğu Karadeniz,Trabzon, Ayder Yaylası, Zilkale Gezilecek Yerler

Doğu Karadeniz gezimizin 1.Bölümü SAMSUN ve ORDU için tıklayın

Trabzon, Ayder Yaylası, Zilkale Gezilecek Yerler Trabzon yolu üzerindeki Tirebolu’da bir çay bahçesinde anneye yüzme, oğlana sütlaç ve kıza da  ıslak kek molası veriyoruz.

Trabzon’da yazın araç bulmak neredeyse imkansız, araç kiralamayı düşünenlere tavsiyem erken rezervasyon yapmaları. Trabzon havalimanı kiralık araba fiyatlarını bu linkte bulabilirsiniz.

trabzon-ayder-gezilecek-yerler-gezenti-anne

Sürmene’den bıçağımızı alıp Akçaabat’a doğru yol alıyoruz. Akçaabat’da Nihat Usta’nın bahçesinde ma aile piyaz eşliğinde bir buçuk kilo köfte yiyor, akçaabat köftelerine bayılıyoruz. 
 
Trabzon’da çarşıyı ve Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Çocuklar köşkün bahçesindeki labirent çimlere oyun parkı muamelesi yapıyorlar:)
Trabzon, Ayder Yaylası, Zilkale Gezi Rehberi: Rize’nin tepesindeki botanik bahçede çay ekili dimdik yamaçları izleyip, ÇAYKUR çaylarımızı yudumluyoruz.
 
Hediyelik çaylarımızı aldıktan sonra konaklamak üzere Ayder Yaylası’na doğru yola koyuluyoruz. Yolculuğumuzun görseli müthiş!
Ayder Yaylası’na vardığımızda ahşap otelimiz Serender’e yerleşip gezimize başlıyoruz. Her yer o kadar güzel ki nerenin fotosunu çekeceğimizi şaşırıyoruz.
 
  
Akşam nehir kenarındaki eski bir köy evi formatındaki restoranda alabalık ve muhlamamızı yiyip sezon bittiği için in cin çift kale olan otelimizde sessiz bir uykuya dalıyoruz. Sabah gayet dinç uyanıp otelimizin bahçesinde mıhlamanın üzerine kırılmış yumurta ile güzel bir kahvaltı ediyoruz. Otelden ayrılıp Ayder’in tepelerine doğru arabayla çıkabildiğimiz kadar çıkıyoruz. Güzel şelaleler görüyoruz. 
Çamlıhemşin’e geri dönüp bu sefer Zilkale yönüne doğru ilerliyoruz. Zilkale’nin hem kendisi hem de tepesine çıktığımızda gördüğümüz manzara bizi çok etkiliyor.
 Doğu Karadeniz gezimizin 3.Bölümü BATUM’da GEZİLECEK YERLER için tıklayın

1 Comment

  • Emre dedi ki:

    yazınızda o kadar güzel anlatmışsınız ki memleketime bir kez daha hayran kaldım tşkler paylaşım için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir