Çamlıca Kulesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Yılı Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

Dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul’un en yüksek yapısı olan Çamlıca Kulesi 370 metre yüksekliğinde ve toplam 49 kattan oluşuyor. Diğer adıyla Çamlıca Radyo ve Televizyon Kulesi olan bu görkemli yapı yayıncılık faaliyetlerinin yanı sıra yerli yabancı pek çok turisti ağırladığı eşsiz bir İstanbul manzarasına hakim seyir terası, kafesi ve restoranı ile de ön plana çıkıyor. 

 

ÇAMLICA KULESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Çamlıca Radyo & TV Kulesi İstanbul Anadolu Yakasında, Üsküdar ilçesine bağlı Çamlıca sırtlarında yer alıyor.  Çamlıca kulesine Avrupa yakasından geleceklerin metrobüse binmeleri ve  metrobüsten Acıbadem durağında inmeleri gerekiyor. Buradan 20 dakika yürüyerek Çamlıca Kulesi’ne ulaşılıyor. Kadıköy’den gelecek olanlar yine metrobüs ile Çamlıca Kulesi’ne ulaşabiliyor. Üsküdar’dan gelecek olanların ise M5 Üsküdar – Çekmeköy metro hattını kullanıp, Altunizade istasyonunda inmeleri gerekiyor. Burada sabah 10:00 ile akşam 19:30 arasında arasında saat başı kalkıp Çamlıca kulesine ulaştıran ring servis bulunuyor. Aynı saatlerde Büyük Çamlıca Camii’nden kalkıp Çamlıca Kulesi’ne getiren ring servisler de mevcut.

 

ÇAMLICA KULESİ SEYİR TERASI 2024 YILI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Çamlıca Kulesi’ne girişte Tam bilet için 225 TL, İndirimli bilet için 100 TL (25 yaş altı öğrenci, Engelli ve Gazi, 65 yaş üstü, 1.dereceden Şehit yakını) ödenmesi gerekiyor.

Sıra beklemeden giriş yapabileceğiniz Hızlı geçiş ücreti ise 500 TL. Seyir terasında maksimum 1.5 saat kalınabiliyor. Seyir teras bileti hem internet üzerinden hem de kule girişindeki karşılama bankolarından satın alınabiliyor.

 

ÇAMLICA KULESİ ZİYARET SAATLERİ

Hem hafta içi hem de hafta sonu 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

 

ÇAMLICA KULESİNDE KAFE VE RESTORAN KATINA NASIL GİDİLİYOR?

Çamlıca Kulesi’nde giriş ücreti ödeyip seyir terasına geldiğinizde 39. katta bulunan kafenin masa müsaitlik durumuna göre kafe katına rezervasyonsuz olarak çıkıp manzaraya karşı çay kahve keyfi yapmanız mümkün. 40. katta bulunan restoran için ise muhakkak önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

 

ÇAMLICA 360 KULE RESTORAN’DA KAHVALTI KEYFİ

Çamlıca 360 Kule Restoran’da  KULE SERPME KAHVALTI diğer kahvaltı seçeneklerine göre daha çok tercih ediliyor. 2 kişilik servis edilen bu kahvaltıda “Erzincan tulum peyniri, Kars eski kaşar, Ezine beyaz peyniri, Çeçil peyniri, Taze kaşar, Dana jambon, Muska böreği, Patates kızartması, Sahanda yumurta, Antakya kırma yeşil zeytin, Gemlik siyah zeytin, Acuka, Cherry domates, Çengelköy salatalık, Tereyağ, Vişne reçeli, Tahin & Pekmez, Bal & Kaymak, Nutella, Ekmek çeşitleri ve kahvaltı boyunca sınırsız çay” sunuluyor.

Kule Serpme Kahvaltının iki kişi için toplam ücreti 700 TL. Bu ücrete kişi başı 225 TL kule giriş ücretini de eklemek gerekiyor.

Bu anlamda sık sık gidilmek için tercih edilmese de bir kere olsun yaşanması gereken kahvaltı deneyimi kategorisine giriyor. 

 

ÇAMLICA KULESİNDE KAFE FİYATLARI NASIL?

Çamlıca Kulesi’ndeki kafe menüsünde soğuk ve sıcak sandviç çeşitleri, tatlı çeşitleri ve alkolsüz içecekler bulunuyor. Kafe katında harcama yapsanız dahi kule giriş ücretini her türlü ödemeniz gerekiyor.

 

 

ÇAMLICA KULESİ FOTOĞRAFLARI

 

 

 

ÇAMLICA KULESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Küçük Çamlıca Mahallesi Çilehane Caddesi Oyma Sokak No:1 Üsküdar/İstanbul

Telefon: +90 216 912 34 00

Restoran Telefon: +90 216 440 40 40

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir