Cağ Kebap Nedir? Erzurum’da Cağ Kebap Nerede Yenir?

erzurum-cag-kebap-gezenti-anne-01

Erzurum’a gelip de cağ kebabın ana vatanında şehrin en iyi cağ kebabını tatmadan dönmek olur mu? Terbiye edilmiş kuzu etinin yatık bir şişe geçirilip odun ateşinde pişirilmesiyle hazırlanan CAĞ KEBAP ismini CAĞ adı verilen şişlerden alır, bize de bu muhteşem lezzet ile damak çatlatmak kalır. 🙂

Erzurum’da Cağ kebabın adresi meşhur Gel Gör Cağ Kebap Şakir Usta’dır. Biri çarşı içerisinde diğeri de Terminal Caddesi üzerinde olmak üzere Erzurum’da iki şubesi olan Gel Gör Cağ Kebap’ın Terminal Caddesi üzerindeki geçtiğimiz yıl bu zamanlar açılmış yepyeni şubesinde Şakir Aktaş ile buluşuyor, mis gibi süt kuzu kokan cağ kebaplar eşliğinde sohbet ediyoruz.

erzurum-cag-kebap-gezenti-anne-02

Şakir Bey cağ kebaplarının çok lezzetli olmasının sebebinin kebapları ŞİŞEK dedikleri doğum yapmamış kuzu etinden yapılıyor olduğunu açıklıyor, şişek etlerinin iyi bir marinasyon sürecinden geçtikten sonra odun ateşinde pişiriliyor olmasının da lezzeti arttırdığını ekliyor. Bittikçe yenisi gelen şişlere bir noktada dur diyor, nefis bir kadayıf dolması ve Türk kahvesi ile güzel bir final sonrası Şakir Usta ile vedalaşıyoruz. Erzurum’da cağ kebap yenecek doğru yeri arayanlara Gel Gör Cağ Kebap’a davet ediyoruz.

erzurum-cag-kebap-gezenti-anne-03

GEL GÖR CAĞ KEBAP & ŞAKİR USTA

Terminal Cad. No:1, 25100 Yakutiye, Erzurum

0 (442) 2342122

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir