Bodrum’da Köy Kahvaltısı Nerede Yapılır?

Bodrum merkeze sadece 2 km mesafedeki Bitez’de, 4 dönümlük mandalin bahçesinin içerisinde yer alan Kuytu Bahçe yöresel lezzetlerle sunduğu köy kahvaltısıyla Bodrum’daki kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. 2019 yılında açılan çiçeği burnunda mekan kendi bahçelerinde yetiştirdikleri meyvelerden yaptıkları reçelleri, Ege otlu böreği, içi peynir dolgulu kabak çiçeği kızartması, peynirli kıymalı su böreği, balkabaklı mücveri ve pişisi özellikle seviliyor.

Kuytu Bahçe pandemi dolayısıyla, bahçelerinin geniş alanını daha elverişli şekilde kullanıyor ve masa aralarını 3 metre aralığa kadar açmış durumda. Mandalina ağaçlarının altında ve açık havada olmasına rağmen sağlık en önemli öncelikleri. 

KUYTU BAHÇE KÖY KAHVALTISI ÜCRETİ NEDİR?

Kuytu bahçe kahvaltısı kişi başı 70 TL karşılığında serpme olarak sunuluyor. Menü içerisinde peynir çeşitleri, Ege’ye özgü farkli zeytinler, bahçede yetişen domates, salatalık, maydanoz, roka, biberler, Ege otlu börek, pişi, yine kendi bahçemizin tavuklarından toplanan taze günlük yumurtalar, ev yapımı çeşit çeşit reçeller, Marmaris’in çam ormanlarından getirttiğimiz bal ve köy tereyağı gibi damak şenlendiren lezzetler ve sınırsız çay yer alıyor. Büyüklerin kahvaltısını paylaştıkları sürece çocuklardan ücret alınmıyor.

KUYTU BAHÇE FOTOĞRAFLAR

 

KUYTU BAHÇE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Bitez, Bitez Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No:35, 1312. Sk. No:35, 48470 Bodrum/Muğla

Telefon+90 536 258 94 13

 

 

 

 

Tags

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir