Arif Şekerleme’den Online Siparişle Badem Şekerleri, Lokumlar, Mabel Çikolata Evimizde

Kahramanmaraş’ın en eski ve köklü şekerlemecisi Arif Şekerleme’nin badem şekerleri, lokumları, fıstık ezmesi, pekmez sucukları online siparişle artık Türkiye’nin her yerine ulaşıyor. 200 TL ve üzeri siparişlere kargo ücreti de alınmıyor. Arif Şekerleme’nin hikayesini gelin 3. kuşak Arif Bey’den dinleyelim.

“İşletmemiz 1963 yılında, Kahramanmaraş Kapalıçarşı’da ufak bir dükkanda kuruldu. O dönemlerde şehir Kapalıçarşı etrafındaki ufak bir çemberde kuruluydu, şu anda 1.2 milyon nüfusa sahip büyük bir şehir haline dönüştü. Biz de yaklaşık 20-30 yıl önce şehrin büyümesiyle birlikte şehrin en işlek caddesi olan Trabzon Caddesi’nde yeni bir dükkan açtık, halen burada tek şube olarak faaliyet gösteriyoruz.

İşletmeyi Büyükbabam Arif Bey kurdu, sonrasında da Babam Şaban Kolukırık devam ettirdi. Şehirdeki en eski ve köklü şekerlemeci olarak biliniyoruz. Özellikle Fıstık Ezmesi, Maraş Kurabiyesi, Maraş Üzümünden yapılan Pekmez Sucukları (Cevizli, Fıstıklı), Badem Şekeri, Çeşitli Lokumlar, Maraş Biberi, Kendi öğüttüğümüz Türk Kahvemiz ve Tuzlu Antep Fıstığı en çok ilgi gören ve satılan ürünlerimiz.

Müşterilerimiz ile oldukça yoğun ve organik bir bağımız var. Bunun en büyük sebebi birçok müşterimizin bizi çok eski yıllardan itibaren tanıması. 1963’te ilk kez müşterimiz olan ailelerin şu an 4. kuşak üyeleri bizlerden alışveriş yapıyor. Bu durum elbette hem müşterilerimiz hem de bizim için gerçekten güzel ve önemli bir bağ. İşletmenin bu kadar sahiplenilmesinin altında esnaflık kültürünü daima ilk sırada tutmamız yatıyor. Sağ olsunlar müşterilerimiz bize çok güveniyor.

Fıstık ezmesini erken hasat fıstık türü olan boziç fıstıklardan yapıyoruz. Boziç fıstıkların özelliği daha yeşil ve daha kendine has bir fıstık aroması bulundurmasındandır. Elbette 58 yıllık ustalık da bununla birleştiriliyor. Bu bahsettiğim imza ürünleri günlük yapıyoruz (Pekmez sucukları hariç), her gün tamamı satılıyor ve ertesi gün yeniden üretiyoruz. Pekmez sucuklarını ise sezon üzümleri bitene kadar satıp yeni sezon ürünler gelene kadar bekliyoruz. Yani bütün ürünlerimizi daima en taze döngüde sunuyoruz.”

Arif Şekerleme ürünlerine www.arifsekerleme.com üzerinden online siparişle ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir