Sülüklügöl’de Modern Çadır Kampı, ALA GLAMPİNG

Doğanın huzurlu sesi lüks ve güvenli çadır deneyimi ile birarada…

Bolu Mudurnu Tavşansuyu köyüne 10 km mesafede yer alan Ala Glamping’de asırlık çamların arasında, tamamiyle doğanın sesiyle iç içe ve muhteşem Sülüklü Göl manzaralı glamping çadırınızda  canlı yaban hayatının içinde ama güvenli bir şekilde en huzurlu uykuya dalınıyor.

ALA GLAMPİNG ÇADIRLARI HANGİ İMKANLARA SAHİP?

Çadırların kendine ait sıcak duş ve tuvaleti mevcut. Böylece daha lüks bir kamp hayatı yaşanıyor. Uyku tulumu yerine yorgan kullanılıp, mat yerine çift kişilik ikiz yatakta yatılıyor. Dışarıda kamp ateşi keyfi çadır içinde şömine soba keyfiyle devam ediyor. Telefonlar çekmezken uydu internet üzerinden WİFİ hizmeti sağlanıyor. Şifreli kasa ve priz her çadırda bulunuyor.

ALA GLAMPİNG’E GELİRKEN YANINIZDA NE GETİRMENİZ GEREKİYOR?

Bu farklı deneyimi yaşarken çarşafınızı, yastık ve yorgan kılıfınızı, el ve banyo havlunuzu, terliğinizi yanınızda sizin getirmeniz gerekiyor. Bunun nedeni sürdürülebilir yeşil enerji kullanılan kampta imkanların kısıtlı olması. Ayrıca pandemi sürecinden dolayı kişisel ürünlerinizin size ait olması daha sağlıklı ve güvenli oluyor. Yaşayacağınız alan patili dostlarımıza uygun olmadığı için, glamping çadırlarında evcil hayvan maalesef kabul edilmiyor. 

ALA GLAMPING’DE GECELİK ÜCRET NEDİR?

Ala Glamping konaklama ücretini sürekli arttırdığı için gecelik ücreti telefonla öğrenmenizi talep ediyor.

ALA GLAMPİNG’DE YEME İÇME

Konaklamaniza sabah kahvalti ve aksam yemegi dahil. Pişirme alanında kendi yemeğinizi pişirebiliyorsunuz. Market mevcut. Çeşmeden akan sular dağ suyu, güvenle içilebiliyor.

ALA GLAMPİNG’DE YAPILACAK AKTİVİTELER

Eşsiz doğanın içinde olmak başlıbaşına bir olay ama bunun dışında da yapılacak başka aksiyonlar da var.

Sportif olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Böylece doğaya saygınızla beraber avcılık deneyimi de yaşayabilirsiniz. Sportif balıkçılığı bilmiyorsanız da yine eğitimini de burada alabilirsiniz.

Sülüklü Göl etrafında hiking yapabilir, mevsiminde toplayacağınız orman meyvelerinin lezzetine bakabilirsiniz.

Muhteşem manzaralı Kavaklar Gölü’ne 1,5 km yine hiking yapabilirsiniz. Ayrıca bu parkur dağ bisikletine de çok uygun.

Ayrıca 900 metre orta zorluktaki tırmanış ile Davlumbaz Yaylası’na çıkabilir ve 1600 rakımdan Sülüklü Gölü izleyebilirsiniz.

 

ALA GLAMPING 
Sülüklügöl Tabiat Parkı
Mudurnu, Bolu
0 530 242 17 24

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir