Antalya’da Çocuklu Aileler İçin Tatil Köyü ve Otel Tavsiyeleri

Tatil köyü cenneti Antalya İlimiz, Kemer, Tekirova, Belek, Side ve Alanya vb. ilçe ve beldelerinde çocuklu ailelere uygun pek çok tatil köyü seçeneği sunuyor. Benim deneyimlemiş olduğum ve sizlere tavsiye etmek istediklerimi maddeler halinde sıralamak gerekirse;

1 – VOYAGE SORGUN

Voyage otellerin genelinde olduğu gibi Voyage Sorgun’u da tercih etmemizin sebeplerini şöyle sıralayabilirim.

1 – Kumsal plajının ve denizinin çocuklara uygun olması.
2 – Akşam yemekleri için kebap, balık, Yunan, Meksika, İtalyan gibi farklı dünya mutfaklarına ait en az beş altı çeşit ücretsiz alakart restoranının olması, bu sayede bizim gibi açık büfeden yemek toplamaktan haz etmeyen insanların tatil boyunca tüm akşam yemeklerini sakince, huzur içinde ve keyifle yiyebilmesi.
3 – Hizmet veren personelin yaz dönemi için civar köylerden toplanmış değil, eğitimli personel olması, müşteri memnuniyetinin hep ön planda olması
4 – Otel odalarının tümünün yeni/yenilenmiş olması.
5 – İç bayıcı amfi tiyatro gösterilerinden ziyade her akşam kayda değer bir gösteri ya da canlı performans olması.

en_iyi_deniz_kiyisi_otelleri_voyage_sorgun

VOYAGE SORGUN ÇOCUK HAVUZU


VOYAGE SORGUN YUNAN TAVERNASI

Voyage Sorgun’da deneyimlediğim Voyage Otelleri’nin arasında en özeli, en güzeli. Bu kadar üst düzey bir müşteri memnuniyetine burada rastlıyorum. Personel son derece eğitimli. Alakart restoranlar isimlerinin hakkını veriyor. Örneğin Rum tavernası Ela’da canlı müzik eşliğinde sirtaki yapabiliyor, Yunan şefin elinden çıkan mezeleri ve kuzu inciği afiyetle yiyebiliyorsunuz. Konsepte yaraşır tarzda dekore edilmiş Meksika restoranında fajitanızı beklerken tekila içebiliyor, balık restoranında çiftlik çuprası veya levreği yerine balık vitrinindeki çeşit çeşit balıklar arasından barbun balığı bile seçebiliyorsunuz. Yemyeşil, modern ve yaş gruplarına göre gruplandırılmış aquapark fasiliteleri de oldukça başarılı.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

2 – TITANIC DELUXE BELEK

Antalya Belek’te yüksek sınıf her şey dahil olarak hizmet veren Titanic Deluxe Belek, 170 bin metrekare gibi devasa bir alana sahip üst segment bir tatil köyü. Son derece modern dekore edilmiş yaklaşık 600 odaya sahip tesis, çam ormanlarının arasında, yemyeşil bir doğaya sahip Beşgöz Nehri’nin hemen yanında konumlandırılmış. Katamaran servisle sazlıklar arasında yapılan keyifli bir nehir yolculuğu özel plajına ulaşılan Titanic Deluxe Belek hakkındaki detaylı yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

TITANIC DELUX BELEK

TITANIC DELUX BELEK ÇOCUK SU PARKI

3 – GÜRAL PREMIER TEKİROVA

Bir çocuk cenneti tatil köyü. Her yaş grubuna hitap eden ayrı ayrı aqua parkları var. Büyüklerin de keyifli kaydığı gerçeğini aratmayan dev aquaparkında seviyorsanız siz bile saatlerce eğlenebilirsiniz.

Çocuk havuzu deyince aklınıza ne gelir? Büyük havuzunun kenarına iliştirilmiş bebelerin debelendiği yuvarlak sığ bir havuz.Bu görüntüyü atın kafanızdan. Dev bir büyük havuzu düşünün. Sonra bu havuzun 4-10 yaş grubu çocukların boyunu geçmeyecek derinlikte olduğunu ve içerisinde korsan adasından şelaleye çeşit çeşit kaydırak atraksiyonları ile dolu olduğunu düşünün… Çocuğunuzu kremini sürüp arkadaşları ile buraya  yolladıktan sonra, sizin ağaçlar altındaki şezlonglarda keyif yaptığınızı, çocuğunuzu yemek saatinde geriye zor aldığınızı düşünün, yeterli sanırım

Bunların dışında tesisin can alıcı özelliğini çok göremedim diyebilirim. Açık büfedeki yemekler belirli bir kalitede ama fark yaratmıyor. Alakart restoranları sınırlı ve ücretli. Deniz, odaların  ve havuzların olduğu kısımdan biraz uzak. Çocuklar havuzda iken şöyle bir denize atlayıp çıkayım derseniz işiniz zor. Tesis kompakt olmadığı için çocukları 6 yaş üstü olan aileler için daha uygun olduğunu söyleyebilirim.
 

GÜRAL TEKİROVA TATİL KÖYÜ

 

GÜRAL TEKİROVA ÇOCUK HAVUZU

 

4 – ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB

Çam ormanlarının dibindeki tertemiz denizi ile Antalya’nın en güzel bölgesi olan Kemer’de konumlandırılmış Ulusoy Kemer Holiday Club, asırlık ağaçlar arasındaki doğal ortamı, modern odaları, leziz yemekleri ve son derece başarılı çocuk kulübü ile özellikle çocuklu aileler için ideal bir tatil olanağı sunuyor. Kemer Holiday Club’ın geleneksel Anadolu Türk Evi mimarisinin modernize edilerek inşa edilmiş odaları ve yaşam alanları oteli mimari anlamda da ön plana çıkarıyor.

Oldukça kompakt bir yapıya sahip otelde odanızdan restorana, restorandan havuza, havuzdan denize kısa sürede ulaşmak mümkün. Otelin mavi bayraklı plajında hem kumsalda hem de geniş iskelesinde en yoğun sezonda dahi tüm misafirlere yetecek kadar şezlong mevcut. Küçük çocuklu aileler kumsalı tercih ederken, bizim çocuklar ve akranları iskeleden atlamaya bayılıyor.

Kemer Holiday Club hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.

KEMER HOLİDAY CLUB PLAJ VE İSKELE


KEMER HOLİDAY CLUB AQUAPARK

5 – TUI BARUT SENSATORİ RESORT SORGUN

Tatil köylerinin konforunu seven ama karmaşasından haz etmeyenler, son yıllarda güney sahillerimizdeki tatil köylerindeki Rus turist kitlesinin görgüsüzlüğünden şikayet edenler için gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim Antalya’da çocuklu aileler için uygun bir tatil köyü TUI Sensatori Resort Sorgun. Fotoğraf kadrajına giren odalar, havuz ve restoran alanları biz çocuklu ailelere ait. Simetriğinde de bir bu kadar daha 12 yaş altı çocukların giremediği, yetişkinler kısmı bulunuyor. Bu da hem çocuklu hem de çocuksuz ailelere daha keyifli ve kompakt bir tatil olanağı sağlıyor.

TUI Sensatori Resort Sorgun by Barut Hotels detayları için tıklayın.

ANTALYA ÇOCUKLU AİLELER İÇİN TATİL KÖYÜ TAVSİYESİ


TUİ SENSATORİ RESORT SORGUN’DA SAKİN VE HUZURLU BİR TATİL

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

6 – DELPHIN IMPERIAL, ANTALYA LARA

Antalya Lara bölgesinde konumlandırılmış Türkiye’nin üst segment tatil köylerinden biri olan Delphin Imperial, Delphin oteller grubunun 5. oteli olarak tamamen misafirlerin talep ve beklentilerine göre düzenlenmiş. Kompakt yapısı, yüksek hizmet kalitesi, sokak lezzetleri sokağı ve dev lunaparkı ile Delphin Imperial çocuklu aileler tarafından çok beğeniliyor.

Delphin Imperial hakkında detay bilgilere ulaşmak için tıklayın.

DELPHIN IMPERIAL İSKELE
DELPHIN IMPERIAL AQUAPARK

 

7 – DOUBLETREE BY HİLTON KEMER

Cam gibi denizi, çam ormanları ile Antalya’nın en sevdiğim bölgesi, Toros Dağları’nın eteklerindeki Kemer’de konumlandırılmış DoubleTree by Hilton Kemer doğanın tüm renkleriyle iç içe huzurlu bir tatil için ideal bir tatil olanağı sunuyor. Tatil köyünün olanakları ile butik otelin konforunu bir arada yaşatan otel iki konsept arasında kararsız kalanlar için güzel bir seçenek oluşturuyor. İnsanı yormayan, her şeye çok çabuk ulaşabileceğiniz konsepti gayet iyi düşünülmüş, bir şeylerin peşinden koşup yorulacağınıza tatil hissini sonuna kadar yaşamanızı sağlıyor.

DoubleTree by Hilton Kemer detayları için tıklayın.

DOUBLETREE BY HİLTON KEMER

DOUBLETREE BY HİLTON İTALYAN RESTORANI

8 – MARTI MYRA KEMER

Eski ve köklü bir tatil köyü olduğu için çam ağaçlarıyla kaplı yemyeşil bahçesi olan, aynı zamanda odaları ve ortak alanlar yenilendiği için de oldukça modern olan, odaların, restoranın, snack bar’ın, havuzun ve denizin birbirine yakınlığı ile beklentilerimin oldukça üzerinde çıkan bir tesis. Bu tesiste öyle aquaparklar, korsan adaları filan yok ama çocuğunuz 0-6 yaş arasında ise kompaktlığı, sakinliği, modernliği ve doğası ile sizi oldukça mutlu edebilir. Ücretsiz balık, İtalyan ve Türk alakart restoranlarında güzel bir ambiyansta akşam yemeğinizi yerken her üç restoranda da canlı müziğin tadını çıkarabilirsiniz.
 

MARTI MYRA KEMER

 

MARTI MYRA ALAKART RESTORAN

 

9 – AMARA CLUB MARINE BELDİBİ

Amara Dolce Vita ve Amara Wings ile birlikte Amara grubunu Antalya’da temsil eden düzgün bir tesis. Amara Dolce Vita kadar lüks olmasa da doğa içinde oluşu ve kompakt yapısı ile küçük çocuklu aileler için ideal. Tüm öğünlerde ve akşam yapılan gösterilerde Amara kalitesi hissediliyor. Amara Grubu ile tek handikap, sahibinin Rus olmasından dolayı Rus popülasyonun diğer tatil köylerinden de fazla olması ve bazı Rusların görgüsüz davranışlarının tolere edilmesinden ötürü sıkıntı yaşanabilmesi…

AMARA CLUB MARINE BELDİBİ

10 – RIXOS PREMIUM BELEK

Belek bölgesindeki otellerin geneli çok geniş alanlara yayıldığı ve bu sebeple restoran, oda, deniz  ve havuz arası mesafeler uzun olduğu için bu bölgedeki tatil köylerinin küçük çocuklu ailelerden ziyade büyük çocuklu aileler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Belek bölgesindeki denizin dalga olduğu zaman bulanık olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Deniz bulanıklığı ve tesis içi uzun mesafeler problemi Rixos Premium Belek için geçerli. Her ne kadar buggy denen araçlarla tesis içi ulaşımın sağlansa da çok efektif değil.
 

RIXOS BELEK TATİL KÖYÜ


RIXOS BELEK TÜRK ALAKART RESTORAN

11 – STARLIGHT RESORT OTEL, SİDE

Antalya’nın Side mevkiinde zengin bir bitki çeşitliliğine sahip dev bir botanik bahçe içinde kurulmuş, bölgenin en yeşil oteli Starlight Resort Otel. Denize sıfır olan tesis bu yeşillikler içerisinde, ana bina ve bungalov tarzı club odaları, 3’ü kapalı olmak üzere 15 tane açık havuzu, spa merkezi, aquapark, at çiftliği, tenis kortları ve futbol sahaları ile hizmet veriyor. Deniz suyu ile doldurulmuş jakuzili VIP havuz özellikle dikkat çekiyor.
 

STARLIGHT SIDE TATİL KÖYÜ

side_antalya_tatil_koyu_aquapark_starlight_resort

STARLIGHT SİDE SU PARKI

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Türkiye’deki En İyi Tatil Köyleri, Tatil Köyü Tavsiyeleri

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir