Akdeniz’e Kıyısı Olan En Etkileyici Şehirler

Sıcak bir deniz olması nedeniyle Akdeniz’e kıyısı bulunan neredeyse her şehir turistik bir merkez haline gelmiştir. Denizinin güzelliği ile yaz tatili yapmak isteyenleri kendisine çeken Akdeniz’e Kıyısı Olan En Etkileyici Şehirler, sıcak denizin etkisi ile ilgi odağı olarak ve gelişmeye devam etmiştir.

Yurtdışında ve Yurtiçinde Akdeniz’e kıyısı olan pek çok şehir vardır. Bu şehirlerden en etkileyici ve turistik olanlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Barcelona: Akdeniz’in incisi olarak adlandırılan Barcelona, İspanya’da yer alır ve ülkede en çok turist ağırlayan şehirdir. Mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan şehir, önemli tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. İçinde barındırdığı limanı ile ülke ekonomisini ayakta tutan kent, her yıl dünyaca ünlü etkinliklere de ev sahipliği yapar.
  • Atina: Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden olan Atina, gezerken tarihin içinde kaybolacağınız bir rota. Şehirde pek çok tapınak, müze, tarihi yapı ve opera binaları bulunuyor. Bunun yanı sıra antik kentleri ile tarih ve mitoloji meraklılarının dikkatini çekiyor.
  • Napoli: İtalya’nın güney kesiminde Akdeniz kıyılarında bulunan Napoli, doğal güzellikleri ve zengin kültürü ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerarasında yer alıyor.
  • Kahire: Mısır’ın başkenti olan Kahire, Akdeniz’e kıyısı olan şehirlerarasında en sıra dışı olanı. Piramitleri ve farklı mimarisi ile birçok kültürden insana farklı deneyimler sunan Kahire, ülkeye çok sayıda turist çekiyor.
  • Antalya: Akdeniz’de muhteşem bir deniz tatili için en çok tercih edilen şehirlerden biri olan Antalya, pek çok turistik yere de ev sahipliği yapıyor. Eşsiz plajları yerli ve yabancı turistler ile dolan Antalya, doğasıyla herkesi büyülüyor.

Türkiye’de Akdeniz Bölgesi’nde Nerede Tatil Yapılır?

Akdeniz Bölgesi, Türkiye’de yaz turizminin merkezi haline gelmiştir. Akdeniz’in güzel ve durgun sularında tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler, bölgedeki otellere aylar öncesinden rezervasyon ile yer ayırtırlar. Türkiye içinden ekonomik olması sebebi ile otobüs bileti alarak tatil beldelerine gidebilirsiniz.

Antalya, yaz mevsimi dışında da en çok turist çeken illerimizin başında gelir. Antalya’nın yanı sıra Mersin ve Muğla da tatil için en çok tercih edilen yerlerdendir. Otel rezervasyonu yapmak ve ucuz otobüs bileti almak istediğinizde Bilet.com aracılığı ile tek platform üzerinden tüm fiyatları karşılaştırarak en iyi seçeneği tercih edebilirsiniz.

Akdeniz’in ortasında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de Türkler başta olmak üzere tatil yapmak isteyenler için gözde bir merkez olarak kabul edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir