Yenibosna, Bahçelievler’de Kebap Nerede Yenir? Çocuk Oyun Alanlı Restoran ÇARGAH

çargah-restoran-gezenti-anne 
Antep mutfağının en iyi temsilcilerinden biri olan, çocuklar gidilecek mekanlardan ÇARGAH, ismini Türk musikisi makamlarından birinden almış. Bahçelievler’de StarCity AVM’nin hemen karşısında konumlandırılmış ISTWEST projesinde bulunan restoran grubunun göz bebeği konumundaki mekân daha ilk girişte her detayı ayrı düşünülmüş ihtişamlı mimarisi ile göz dolduruyor. 3000 m2 lik devasa alanda Avrupa Yakası’nın En Büyük Kebapçısında restoranın yanı sıra kafe, pastane ve şarküteri kısmı da mevcut.
Çocuklarıyla birlikte sosyalleşmeyi seven bir anne olarak beni en çok etkileyen detaylardan biri de çocuk oyun alanının, sırf çocuk oyun alanı olmuş olsun diye üç beş oyuncak ve bir plastik kaydırakla geliştirilen daracık odalardan biri olmayışı, buz hokeyinden langırta, aktivite masasından atlı karıncaya her yaştan çocuğa eğlenme imkânı sağlayacak geniş ve ferah bir salon oluşu oluyor…
Yiyecek ve mekân bloggerları olarak bir iftar davetinde tanışma fırsatı bulduğumuz mekânda ezogelin çorba, iftariye tabağı ve çiğ köfte ile girizgah yapıyoruz. Çiğ köftenin tadını İstanbul’da çiğ köftesini en çok beğendiğim bulgur tadının ön plana çıkmadığı Develi çiğ köftesine benzetiyorum ve çok da beğeniyorum…
Ara sıcaklar olarak servis edilen kebapçıların değişmez üçlüsü kuru patlıcan dolması, içli köfte ve fındık lahmacun arasında benim favorim hem hamurunun hem iç malzemesinin lezzeti ile lahmacun oluyor. İçli köftenin Sabırtaşı’ndaki gibi kıymalarının daha tane tane olan halini sevdiğimden Çargah’ınkinde aradığımı bulamıyorum.
Ve işte nihaıet kebap zamanı:) Adana ve terbiyeli kuzu şiş gayet leziz ancak beni kalbimden vuran finalde gelen kuzu tandır oluyor. Ona tandır değil, pamuk veya lokum tarzı ifadeler kullanmak daha da çok yaraşır diye düşünüyorum:)
Finalde gelen baklava, burma ve güllaç bence mekânın en çok fark yaratan yönü oluyor. Mekân sahipleri Mehmet Bey ve Naif Bey’in nazik hediyeleri ile eve götürdüğümde eşimden de “Bu lezzetle bir baklava uzun süredir yememiştim” yorumu geliyor.
İçeriğinde yok yok diyebileceğimiz bu iftar menüsünün fiyatı 75 TL. Ramazan sonrasında gelecekler için zeytinyağlılar 7 TL, ara sıcaklar 3-5 TL, kebaplar 20-25 TL, tatlılar 7-10 TL fiyat aralığında. Keyifli bir yemek, güzel sohbetler eşliğinde geçen iftar yemeğimizin sonrasında şark odasında mini bir fasıl dinletisine katılıyor, ÇARGAH  ile vedalaşıyoruz.
ÇARGAH RESTORAN

Basın Ekspres Yolu

ISTWEST Meydanı No:17  A1/14

Starcity AVM Karşısı

Yenibosna / İstanbul 

0 (212) 397 22 12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir