Türkiye’nin İlk Bungalov Ev Konseptli Tesisi, Kadir’in Ağaç Evleri

Türkiye’nin ilk bungalov ev konseptli tesisi Kadir’in Ağaç Evleri 1986’dan beri Antalya Olympos bölgesinde hizmet veriyor.  Yeşilin ve mavinin buluştuğu, Beydağları Millî Parkı içerisindeki Olimpos’ta natürelliğini koruyan Kadir’in Ağaç Evler din, dil ve ırk gözetmeksizin tüm insanları sevgi ile buluşturup, anılarına anı katmayı hedefliyor, aynı zamanda bölge turizmini tüm dünyaya duyurabilmenin gururunu yaşıyor.

Kadir’in Ağaç Evleri orman kampı ve oba kırması ve salaşlığın doğa ile mükemmel uyum sağladığı otantik bir yer. Tesisin kurucusu Kadir Kaya, 31 yıl önce elektriğin bile olmadığı bu bölgeye geldiğinde neredeyse Robinson Crusoe hayatı yaşamaya başlamış ve birçok güçlükle tesisi bugünlere kadar getirmeyi başarabilmiş. 31 yıl önce birkaç evle başlayan Kadir’in Ağaç Evleri, bugün 260 kişiye hizmet verebilen, 100 Bungalov, 10 kabin ve 4 kalabalık odadan oluşan bir tesis olarak misafirlerine hizmet veriyor.

KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ ÖDÜLLERİ

Uluslararası Backpacking camiasında popüler olan Kadir’in Ağaç Evleri, 2000 yılında TNT’de yeryüzünün en iyi Hostel’ı seçilmiş. 2010 yılında Washington Post’da, dünyada görülecek en ilginç 10 yer arasında yer almış. 2011 yılında ise Los Angeles Times tarafından dünyanın En Cool 10 Hostel’ı arasında ilk sırada yer almış. BBC Televizyonu Olympos’ta Sırt Çantalıların İpek Yolu Belgeseli adıyla iki kez çekim yapmış.  Discovery Channel’da da Türkiye’nin tanıtımının yapıldığı bir saatlik bir programda gösterilmiş.

 

KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Kadir’in Ağaç Evleri Antalya Olympos bölgesinde konumlandırılmış. Olympos’a Antalya merkezden 80 km mesafede yer alıyor. Eğer havalimanından gelecekseniz, tramvay yada 600 numaralı halk otobüslerini kullanarak önce otogara geçmeniz, sonrasında ilçeler terminalinden kalkan Kumluca araçlarına binip Olympos Yol Kavşağı durağında inmeniz gerekiyor. Kumluca – Fethiye yönüne giden bütün otobüsler Olympos durağından geçiyor. İndiğiniz duraktan kalkan dolmuşlara bindiğinizde 15dk sonra Olympos’a ulaşmış oluyorsunuz.

Olympos sahili, Kadir’in Ağaç Evleri’nden 1.5 km uzaklıkta. Yürüyerek gitmeyi tercih edenler için yaklaşık süre 15-20 dakika sürüyor. Araç ile gidişlerde sahile direk ulaşım yok. Antik kent girişinden 8-10 dakikalık yürüyüş mesafesi bulunuyor.

 

KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ KONAKLAMA ÜCRETLERİ

Yılın 4 mevsimi hizmet veren tesiste Mart 2024 itibariyle iki kişi için toplam 3000 TL ödemeniz gerekiyor.

 

KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ FOTOĞRAFLAR

 

KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Yazır Mah. Olimpos Sok. No:1 Kumluca / Antalya, TR 07350

Telefon: +90 (242) 892-12-50

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir