Thassos (Taşöz) Adası Nerede? Nasıl Gidilir? Evraklar ve Feribot Ücretleri

THASSOS (TAŞÖZ) ADASI NEREDE?

Thassos, Türkçe haliyle Taşöz Adası Yunanistan sınırlarında, Kavala yakınlarındaki Keramoti Köyü’nün tam karşısında yer alıyor. İstanbul’dan yaklaşık 5 saatlik araba yolculuğu ve 45 dakika süren feribot yolculuğu ile Taşöz Adası’na ulaşılıyor.

THASSOS ( TAŞÖZ) ADASI HARİTA

THASSOS ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Taşöz Adası’na gitmek için Yunanistan ile en önemli sınır kapımız olan İpsala Sınır Kapısı’ndan geçmek gerekiyor. İstanbul’dan trafiksiz bir zamanda İpsala Sınır Kapısı’na ulaşmak yaklaşık yaklaşık üç saat sürüyor. Sınırı geçtikten sonra otobandan yaklaşık iki saatte Keramoti Köyü’ne ulaşılıyor.

YUNANİSTAN SINIR KAPISI’NDAN GEÇMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

Kendi arabanızla karadan Yunanistan’a geçmek istediğinizde schengen vizenize ek olarak Turing’ten uluslararası sigorta yaptırmanız  gerekiyor. Green Card (Yeşil Kart) adı verilen bu sigortanın 15 günlük bedeli 52.5 Euro, 1 aylık bedeli 65 Euro. Bunun yanısıra uluslararası ehliyetinizin de olması şart. Ehliyeti yeni çıkaracaksanız 486 TL, yenileme içinse 270 TL ödemeniz gerekiyor. Yurtdışı için kasko yapıp yaptırmamak ise size kalmış.

THASSOS (TAŞÖZ) ADASI’NA FERİBOTLA GEÇİŞ

THASSOS ADASI FERİBOT SAATLERİ VE ÜCRETLERİ

Keramoti Limanı’ndan feribotlar sabah saatlerinde yarım saatte bir kalkıyor. Keramoti – Thassos feribot geçişi için 2023 yılı itibariyle araç ücreti 20 Euro, büyükler için 5 Euro, 5 yaşında büyük çocuklar için 3 Euro ödemeniz gerekiyor.

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Thassos (Taşöz) Adası Gezilecek Görülecek Yerler, Nasıl Gidilir, Restoranlar, Ücretler

 

4 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir