Tek Başına Yaz Tatili Yapmak İçin Türkiye’den 4 Muhteşem Rota

Bu yaz aileniz veya yakın arkadaşlarınız olmadan tatile çıkmayı düşünüyorsanız sizler için Türkiye’de 4 muhteşem rota belirledik. Sizi kalabalık planlardan kurtararak tek başınıza yapacağınız yaz tatilinin keyfini çıkarmaya davet ediyoruz ve 4 muhteşem rotayı sizlere sunuyoruz.


KAZ DAĞLARI


Yaz tatili denildiğinde nedense herkesin aklına güney kıyıları gelir. Bu kuralı yıkıp tek başınıza çıkacağınız yaz tatilinde sizleri Kuzey Ege’nin bol oksijenli Kaz Dağları’na görüyoruz. Balıkesir ile Çanakkale illerinin ortasında bulunan Kaz Dağları, Edremit Körfezi’ne bakmaktadır. Yeşilin ve mavinin her tonunu bulacağınız Kaz Dağları’nda kafa dinlemek ve doğayla iç içe zaman geçirmek size iyi gelecektir. İnsanı mest eden doğa harikası bu yer, tek başınıza tatil yapmak için oldukça idealdir. Kaz Dağları’nda gezilecek ve görülmesi gereken pek çok yer var.
-Mıhlı Çayı
-Taş köprü
-Zeus Altarı
-Hasanboğuldu
-Adatepe köyü
-Yeşilyurt köyü
Saydığımız bu yerleri görmeden dönmenizi istemeyiz.
Assos ve Cunda Adası’na da bir buçuk saat uzaklıkta olduğu için, rotanıza bu yerleri de ekleyerek yaz tatilinizi biraz daha uzatmış olabilirsiniz.
Kaz Dağları’na hangi yollarla giderseniz gidin belli bir noktadan sonra araba gerekiyor. Kendi aracınızla, otobüsle gelebilirsiniz. Ayrıca uçak ile Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan araç kiralayarak Kaz Dağları’na ulaşabilirsiniz.

KAZ DAĞLARI

 


BODRUM


Bodrum kalabalık bir tatil yeri olmasının yanında tek başına tatile çıkmak isteyenlerin de ilk aklına gelen yerlerdendir. Bodrum’da eğlence ve dinlenmek iç içe olup tek başınıza doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Mavinin her tonuna sahip denizde tekne turuna katılabilirsiniz, bu muhteşem maviliğe karşı keyifli yemekler yiyebilirsiniz.
-Tuzla Kuş Cenneti
-Halikarnas Mozolesi
-Etrim köyü
-Bodrum Kalesi
-Bitez Yalısı
Sıraladığımız doğal güzellikleri ve tarihi yerleri görmeden Bodrum’dan ayrılmamalısınız.
Akşam yemeklerinden sonra dar sokaklarında ve denize kenarında yürüyüş yaparak Bodrum’u daha iyi hissedeceksiniz.
Ulaşım ağının oldukça gelişmiş olduğu Bodrum’a Türkiye’nin birçok yerinden direkt ulaşılabilir. Bodrum’a gelmek için en yakın havalimanı Milas Havalimanıdır. Siz de tek başınıza yaz tatili yapmak için Bodrum’u seçecekseniz haklınızdan geçen hemen uçak bileti al düşüncesini hayata geçirin ve uçak biletinizi hemen alın !

BODRUM


AĞVA


İstanbul’a 1 saat uzaklıkta bulunan Ağva, Göksu ve Yeşilçay arasında kalan bir yerdir. Koyları, kumsalları ve yemyeşil mis gibi doğasıyla insanı büyüleyen bir özelliği vardır Ağva’nın. Tatil yaparken tek başınıza olmanıza rağmen hiç sıkılmayacak ve kendinizi dinleyeceksiniz. Temiz nefes alarak, keyifli zaman geçirebileceğiniz Ağva’da birçok konaklama imkanı bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkanıyla kendinize uygun bir otel seçebilirsiniz ve tek başınıza yaptığınız tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz.
-Kilim Koyu
-Saklı Göl
-Gelin Kayası
Maddelediğimiz yerler, Ağva’da görülmeden gidilmemesi gereken yerler arasındadır.
Huzurun ve sakinliğin başkenti Ağva, kendine has doğal güzellikleri ve büyüleyici manzaralarıyla ülkenin her yanından ziyaretçinin ilgi odağı oluyor. Ağva’da huzurlu ve sakin tatil yapmak için tek sahip olmanız gereken İstanbul uçak bileti. Bu bilet muhteşem bir bölgeyi keşfetmenize olanak sağlayacaktır.

AĞVA

 

GÖKÇEADA


Türkiye’nin en batısında yer alan Gökçeada, tek başına tatile çıkmak isteyenler için sakin bir rota olabilir. Adanın en kalabalık hali bile diğer tatil beldelerinden daha sakindir. Bu yüzden huzurlu ve sakin bir yaz tatili sizleri bekliyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış adada farklı kültürlere ait izler bulabilirsiniz. Antik Yunan’da İmroz adıyla bilinen ada 1970 yılından sonra Gökçeada adını almıştır. Denizin üzerinden batan güneşi, masmavi denizi, Rum evleri, muhteşem sahilleri uzun süre aklınızdan çıkmayacaktır.
-Yıldız Koyu
-Laz Koyu
-Tepeköy Çınaraltı
-Aydıncık Plajı
Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer alır.

GÖKÇEADA

 

Başta merkezinde olmak üzere köylerinde ve kumsallarında da konaklama seçenekleri yoğunlaşmıştır. Çeşitli konaklama tesisleri ile her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunan adada, kamp yapmak da mümkündür.
Gökçeada’ya ulaşım yalnızca deniz yoluyla sağlanmaktadır. Çanakkale Limanı’ndan Eceabat- Kabatepe Limanı’na vararak oradan da Gökçeada’ya feribot ve arabalı vapurlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir