Tapas nedir? Barselona’da Tapas nerede yenir?

Tapas-nedir-barselonada-nerede-yenir-gezenti-anne

TAPAS NEDİR?

Tapas bizdeki soğuk ve sıcak mezelerin İspanyol mutfağındaki karşılığı gibidir. Küçük tabaklarda, ortaya, paylaşmak için servis edilir. İspanya’daki turistik şehirlerde ücretli olsa da çıkış noktası satın alınan içkinin yanına ikram edilmesi şeklindedir. Daha lokal yerlerde bu gelenek hala devam etmektedir. Barselona dünyanın en turistik şehirlerinden  merkezlerinden biri olduğu için takdir edersiniz ki tapasların ücretsiz olması düşünülemez:)

Tapas-nedir-barselona-nerede-yenir-gezenti-anne01

BARSELONA’DA TAPAS NEREDE YENİR?

Turistler tarafından bilinir olmasına rağmen Barselona’da bu işin hakkını hala vererek yapan iki mekan Ciudad Condal (Cuitat Comtal) ve Cerveceria Catalana‘dır. Aynı gruba ait olan iki restoranın menüsü birbirinin birebir aynısıdır.  Grilled cuttlefish (Izgara mürekkep balığı), Andaluz style baby squids (bebek kalamarlar), Warm escalivada with goat cheese (Keçi peynirli ılık patlıcan), Crispy camembert (fındık parçacıklı, kızarmış camembert  peyniri) ve lezzetine inanamayacağınız Cabreados egg style (kibrit patatesler üzerinde brava sosu ve iki göz yumurta) mutlaka denenmelidir.

Tapas-nedir-barselona-nerede-yenir-gezenti-anne02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montaditos kızarmış minik ekmekler üzerinde servis edilen minik atıştırmalıklara denir. Yukarıdaki tavsiyelerimden Crispy Camembert ve ilk resimdeki Txapela Taberna’da deneyimlediklerimiz montaditoslar için leziz örneklerdir.

Barselona Gezilecek Yerler için tıklayın

Barselona’daki En İyi Restoranlar,Restoran Tavsiyeleri için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir