Taksim’de bir Gastro Meyhane, ROXY YAN MEYHANE

Muhteşem konser ve partileri, iki giriş biletine bir şişe sex on the beach uygulaması ile gönlümüzü fethetmiş üniversite yıllarımızın efsane mekanı ROXY’NİN hemen yanında bir müdavim bar YAN GASTROBAR. Son dönemde ardı ardına açılan gastrobarların öncülerinden.

Kaliteli müşteri kitlesini ve Gastrobar ifadesinin hakkını veren lezzetlerini benim de çok takdir ettiğim mekanın en üst katında aynı grup bünyesinde bir de meyhane açıldığını duyduğumda ‘Ay burası da boş kalmasın, ufak bir meyhane konduralım, bir kavun bir peynir bir köz patlıcan bir de deniz börülcesinin yanına bir ufak rakıyı da açtık mı tamamdır. Nedir ki yani?’ mantalitesinde bir mekan olduğundan şüphelenmiştim. Önyargılı davranmışım. Gittim, gördüm, yedim ve BA-YIL-DIM.

Taksim-yan-meyhane-gezenti-anne-05

Taksim-yan-meyhane-gezenti-anne-01

Taksim-yan-meyhane-gezenti-anne-04

Taksim-yan-meyhane-gezenti-anne-02

Taksim-yan-meyhane-gezenti-anne-03

Bence buranın ismi YAN MEYHANE değil YAN GASTRO MEYHANE olmalıymış. Hani hep diyoruz ya bıktık artık  peynir, rakı, kavun ve standart meze kombinlerinden. Sıra dışı lezzetler arıyoruz. Mekanlar da bu talebin farkında ve onlar da fark yaratma çabasında. Şimdiye kadar bu çabadaki pek çok mekanda sıradışı mezeler denedim. Ama çok net söylüyorum Yan Meyhane’de denediklerim kadar lezzetlisini yemedim.

Dana kuyruk hinkal (Gürcü mantısı)/14 TL, çıtır çıtır bir lezzet yeşil elmalı yoğurtlu semizotu/12 tl, lokum gibi yürek şiş/20 tl, fırında çiçek mantar/12 tl. Tüm malzemenin mekanın genç şefleri Yiğit Bey ve Adem Bey tarafından doğru adreslerden günlük olarak satın alınıyor oluşu lezzet konusunda çok mühim bir etken. Gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi.. 🙂

YAN MEYHANE

Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak, Kat 3, No 5,

Beyoğlu, İstanbul

0 (212) 2491283
0  (532) 3458145

 

İstanbul’daki diğer modern meyhane deneyimlerim için tıklayın…

BEYOĞLU RESTORANLARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir