Rodos Adası’ndaki En İyi 6 Restoran

Rodos Adası’na Nasıl Gidilir? Vizesiz Geçiş Var mı? Feribot Ücretleri ve Araba Kiralama vb. detaylar için tıklayın…

RODOS ADASI EN İYİ RESTORANLAR

1 – TAMAM RESTAURANT

Rodos’taki en iyi restoranlar, restaurant tavsiyeleri ve ‘Rodos’ta nerede yemeli?’ sorusuna en çok verilen cevap olan TAMAM’a gitmeyenler Rodos’a gitmiş sayılmıyor:) Peki nedir bu Rodos’ta kapısında sıra beklenen tek restoran olmanın sırrı?

Öncelikle Andreas Amca ve ekibi müşterileri içten bir sıcaklıkla karşılıyor ve ilgileri kapıdan yolcu edene dek sürüyor. Sıra bekleyen müşterilere içecek ve su ikramı bile yapılıyor.

Yemeklere gelecek olursak, sunumlar çok başarılı, alışılagelmişin dışında, yediğimiz herşey lezzetli, porsiyonlar doyurucu, fiyat performans dengesi gayet iyi. Siz de böyle keyifli bir yemek serüveni yaşamak için biraz sıra beklemeyi göze almaz mıydınız?

2 – ROMEO TAVERNA

Önümüze koydukları karman çorman sayfalarca menüsü ile önce sinirimi bozup, daha sonra yumuşacık dev kalamar dolması ve keyifli canlı müziği ile gönlümü alan restoran. Sunum 5 yıldız, lezzet 5 yıldız, huzur veren canlı müzik 5 yıldız…

3 – MAVRIKOS RESTAURANT, LINDOS

Lindos eski şehir meydanında hem tarihi hem de son derece şık bir restoran. Kalamar dolma ve ahtapot ızgara nefis. Mürekkep balıklı risotto mekanın spesiyali. Hem lezzet hem sunum gayet başarılı, fiyatlar ortalamanın biraz üstü…

Rodos-en-iyi-restoranlar-gezenti-anne-07

4 – KOYKOS RESTAURANT

Rodos’un yeni şehir kısmında bizdeki şarap evlerine benzer bir dekorasyona sahip sevimli mi sevimli taverna. Avlusu, terası, içerisi, dışarısı, her yeri ayrı güzel. Turistler kadar yerel halktan da ilgi gören Koykos fiyat performans olarak bence en iyisi…

Rodos-en-iyi-restoranlar-gezenti-anne-05

5 – NIKOS TAVERNA

Rodos’un yeni şehir kısmında bulunan Nikos,Tamam kadar olmasa da Türkler arasında epeyce nam salmış. Binalar arasında olmasına rağmen iyi bir dekorasyon ile balıkçı ambiyansı yaratılmış. Servis, ilgi, alaka anlamında zayıf bulduğum mekanda yediğimiz midye marine ve kızarmış karides oldukça lezzetli olduğu için yine de listeye girsin istedim.

Rodos-en-iyi-restoranlar-gezenti-anne-01

6 – RESTAURANT PANORAMA TSAMBIKAS

Rodos’un en geniş plajlarından biri olan Tsambika’dan çıkıp ana yola bağlandıktan sonra karşınıza çıkacak olan restoran Panorama Tsambikas da lezzetleri ile sizi şaşırtacak mekânlardan. Güneşte kendi kuruttukları ahtapotları açık havadaki mangalda pişmesini izleyebilir, sonrasında löpletebilirsiniz. Öğle sıcağında asma gölgesinde serinleyip panaromik manzara eşliğinde uzonuzu yudumlamak da hediyesi:)

Rodos-en-iyi-restoranlar-gezenti-anne-04

Rodos Adası’ndaki En Güzel Plajlar

Yunan Adaları’na Nasıl Gidilir? Vizesiz Geçiş, Feribotla Ulaşım

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir