Müzik ve Seyahat Etmek Arasındaki İlişki

Seyahat ederken neleri yapmaktan hoşlanırsınız? Fotoğraf çekmek, ilginç yerleri keşfe çıkmak, yeni tatlar denemek… Bunların hepsi, yeni bir kültürü tanımanın ve çıktığınız seyahati keyifli kılmanın alternatiflerindendir. Ama bu saydıklarımıza ilave bir madde daha var ki belki de en genel geçer kabul görenidir: Müzik dinlemek.
Karada, denizde veya havada seyahat ediyorken müziğin varlığı veya eksikliği, seyahat deneyiminizi kesinlikle değiştirir. Müzik dinlemek ve seyahat etmek tabiri caizse, çay ve simit gibidir. Birlikte harika giderler.


Müzik aslında yeni anılar yaratır.


Dinlediğinizde sizi geçmişteki belirli bir ana veya olaya götüren birkaç şarkı vardır. Seyahat tutkunları, müzik dinlemeyi özellikle çok severler. Seyahatlerine dair en güçlü anıları, belirli şarkılarla ilişkilendirebildikleridir. Bir arkadaşınızdan, seyahatinin nasıl geçtiğini anlatmasını istediğinizde, bunu biraz zor bulabilir ancak seyahati ile ilişkilendirebildiği bir şarkı duyduğunda çok daha detaylı ve canlı bir şekilde anılarını anlatabilir.
Dilediğiniz yerde ve zamanda sevdiğiniz müzikleri dinlemek için 2conv.com/tr45/youtube-to-mp3/ linkine giderek mp3 indir özelliğinden faydalanabilir ve istediğiniz müzikleri Youtube’ dan cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Konaklama ve eğlence işletmeleri de müziğin misafirleri üzerindeki bu etkisinin farkında olmalılar ki, artık pek çok işletme kendi markalarını belirli müziklerle bağdaştırarak, bir çeşit akılda kalıcılık sağlamayı hedeflemektedirler. Bunun sonucu olarak da misafirlerinin güzel anıları ile bulundukları yeri ilişkilendirebilmelerini dolaylı yoldan sağlamaktadırlar.


Müzik devam etme azmi verir.


Şu bir gerçek ki; seyahat etmek kimi zaman zorluklara da göğüs germeyi gerektirir. Zor bir rotada araç kullanıyor olabilirsiniz veya hava durumu tahminlerinizden farklı seyrediyor olabilir. Böyle zamanlarda müzik dinlemek, dayanma gücünüzü arttırır, içinde bulunduğunuz geçici durumu daha katlanılabilir hale getirmenize yardımcı olur.
Sizi motive eden şarkılar, internet bağlantınız olsun ya da olmasın, her an elinizin altında olsun istiyorsanız, (2conv.com/) adresine giderek Youtube’ dan dilediğiniz cihaza kolayca indirebilir, dilerseniz karşınıza çıkacak seçeneklerden uygun olanı seçerek, sevdiklerinize e-posta yolu ile de ileterek onlarla da bu sırrı paylaşabilirsiniz.


Müzik bizi birbirimize bağlar.


Seyahat etmenin belki de en akılda kalıcı tarafı, bulunduğunuz bölgedeki yerel halk ile iletişim kurabilme ve onlardan yeni şeyler öğrenme şansı bulduğunuz anlardır. Konuşmak, iletişim kurmanın en etkili yoludur. Müzik ise, konuşma başlatabilen çok kıymetli bir konu olarak karşımıza çıkar. Örneğin, bir enstrüman taşıyor olmanız, müziğe olan ilginizin bir göstergesidir ve bir şekilde herkes müzikle ilişkisi olan bir arkadaşı olsun ister. Sevdiğiniz bir şarkının nakaratını mırıldanmak bile kimi zaman çevrenizdeki insanlarla iletişim kurmanıza olanak yaratabilir.


Müzik ile ortama daha kolay adapte olursunuz.


Bazen hakkında çok az bilgi sahibi olduğumuz bir ortamda bulunuyor olabiliriz seyahat ederken. Müzik bu anlamda insanları ve çevreyi anlamakta belki de en etkili yoldur. Çünkü müziğin dili evrenseldir.
Sadece iki günlüğüne, daha önce hiç bulunmadığımız bir ortamda bulunuyor olsak dahi, bir şekilde orası ile uyum sağlayabilmek ihtiyacını duyarız. Bunu hissetmenin belki de en kolay yollarından biri yerel müziklerle haşır neşir olabilmekten geçer.
Müzik, bir grup ile birlikte seyahat etmeyi kolaylaştırabilir.
Ailecek çıkılan bir seyahatte, yolculuk da uzun sürecekse, özellikle küçükleri eğlendirebilmek ve sıkılmalarını geciktirmek için, yanınızda hatırı sayılır miktarda müzik alternatifi bulundurduğunuza emin olun. Özenle hazırlanmış bir çalma listesi, kaliteli bir müzik sistemi ile yolculuklarınız, sadece sizi ulaşmak istediğiniz noktaya taşımaktan çok daha fazlası anlamına gelecektir. Bu sayede yolculuğun kendisi bile, istekle beklenen bir aktivite haline gelebilir.
Keyifli seyahatler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir