Müge Akbez Türkoğlu ile Aile Dizimi

AİLE DİZİMİ NEDİR?

Aile dizimi çalışması bireyin başına gelen her türlü iyi veya olumsuz olayların temelini, kişinin içinde bulunduğu aile sistemi ile ilişkilendirir. Cevapları daha çok kişinin aile sistemi üzerinden bulmaya çalışır. Aile sistemi içindeki yerimiz ve yaşantımız çok önemlidir.

Geçmiş aile bireylerinin hikayesinde yada kolektif bilinçte yasanan savaş, göç, tecavüz, cinayet, mecburi ayrılık, anne ve babadan ayrı düşmek, hak yemek, hiyerarşiyi bozan hareketler, düşükler, intihar, kürtaj, tekrar eden psikolojik rahatsızlıklar, erken ölümler vb. gibi yaşamsal olaylar,  kişinin aile sisteminde işlerin ters gitmesine neden olmakta ve bundan gelecek kuşaklar da etkilenebilmektedir.

Yani yaşadığımız her sorun, bazen gerçekten bize ait olmayabiliyor ve bunları aile sistemimizden yüklenmiş olabiliyoruz. Yani nasıl ki DNA’mızda ailemizden kalıtsal olarak geçen genetik kodları taşıyorsak; ruhsal kodları da içimizde taşıyoruz. 

“Dede erik çalmış, torununun dişi kamaşmış” diye bir söz vardır, iste aile dizimi tam da bunu anlatır ve sistemik karmalar üzerinden çalışarak ruhsal düzeyde kişileri yöneten ve yönlendiren eğilimleri açığa çıkartıp, çözüme kavuşturur. 

MÜGE AKBEZ TÜRKOĞLU’NUN HİKAYESİNİ VE AİLE DİZİMİ ÇALIŞMALARINI KENDİSİNDEN DİNLEYELİM….

“Aslında yaşam hikayemiz bilebildiğimizin de çok ötesine, daha derin bir geçmişe dayanıyor. Ama benim bu alanda çalışmaya başlamam; 2001 yılında babamın ani ve erken vefatıyla başlıyor. Değişen hayat dengemle ve o zamanki bilincim ile yanlış karar diye adlandırdığım, şu anda ise yanlış karar yoktur, deneyim vardır dediğim bazı kararların içinden çıkmaya çalıştığım bir dönemde bir EFT eğitimine katıldım. Arkasından enteresan bir şekilde hayatıma “Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi” girdi ve böylece ruhsal yolculuğum basladı. Arkasından da katıldığım birçok eğitim birbirini takip etti. Kendim için başladığım bu yolculuk, bana yaşamda gerçekten nefes alabilmeyi ve yaşamayı öğretti. Artık yaşamım daha kolay ve sağlığım da daha iyiydi.

MÜGE AKBEZ TÜRKOĞLU

Sonrasında içinde bulunduğum iş yaşamını bırakarak tamamen bioenerji alanında çalışmalara yöneldim. Eğer ben dönüştüysem, herkesin de yaşamı gerçekten istedikleri taktirde, daha iyi bir yaşam haline dönüşebilir düşüncesiyle eğitimlere de devam ederek “Yaşam Çözüm Ortaklığı” alanında danışanlar kabul etmeye başladım. 14 senedir aktif bir şekilde bu alanda çalışıyorum. Aslında yaşamdaki en büyük yatırımımız kendimize yapılan yatırımdır. Eğer kendimize ruhsal ve fiziksel olarak daha derin ve keşfedici bakabilmeyi öğrenebilirsek, neyi neden yaşadığımızı görebilirsek, bunların çözümlenmesi ile yaşamak gerçekten çok daha haz verici ve eğlenceli bir hale dönüşür.
Ben bu dönüşüm yolculuğunda, danışanlarıma eşlik etmeyi seviyorum. O yüzden birçok alanda bireysel terapiler ve eğitimler veriyorum.

2018’de de yine bu alanda çalışan 2 arkadaşımla birlikte harika bir ekip kurduk. Sevgili Serpil Serdiyol ve Nursel Yildiz ile birlikte “Threedose” olarak birlikte çalışmaya basladık. Seanslarımızda genellikle, “Aile Dizimi” yani Sistemik Terapi üzerinden yola çıkıyoruz ve dönüştürücü birçok teknik kullanıyoruz. Her teknik, her kişide aynı etkiyi uyandırmaz. O yüzden Koçluk, Kuantum, hipnoz, Eft, NLP, Nefes, Mindfulness, Meditasyon, Bioenerji ve farklı enerji tekniklerinden kişiye en uygun olan teknikle çalışıyoruz.

Bu seanslarla kişilere nasıl katkı sağlıyoruz? Öncelikle kişinin yaşam yolunda takıldığı, çözemediği yada birçok şeyi yapmasına rağmen, neden bazı şeyleri yaşadığına anlam veremediği noktalar ile daha derinde yaşadığı travmaların, iş, para akışı, ilişkiler, fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar gibi aklınıza gelebilecek her sorunun bilinçaltında yatan sebeplerini bularak; orada biriken tıkanmış bloke olmuş duygu akışını ve enerjinin serbest kalmasına destek oluyor ve kişiye farklı bakış açılarını kazandırıyoruz. Neticede kişinin aslında olmak istediği yere doğru giden yolculuğuna eşlik etmiş oluyoruz.


Burada tabi ki kullandığımız her tekniği açıklayamayacağız ancak, Aile Dizimi herkesin yaşamında deneyimlemesi gereken bir terapi, bilimsel ismi olarak Hellinger Terapi diyebiliriz.

Birçok negatif duygu aile dizimi çalışması sonrası yerini kendine güvene, güçlü duruşa ve kararlılığa, uyumlu davranışlara dönüştürerek yaşam yolunu değiştirir. Aile dizimini ne kadar anlatsak da kelimeler yetersiz kalıyor, bu mucizeyi kesinlikle deneyimlemek gerekiyor.

Örneğin bir dizimde kişi kendini ailesine hiç ait hissetmiyordu ve nedenini bir türlü bulamıyordu. Aslında ailede ona kötü davranan biri de yoktu, ama sürekli aileden uzaklaşmak istiyor bunun için de gereksiz öfke patlamaları yaşıyor sonrasında da suçluluk duyuyordu. Dizimini açtığımızda gördük ki, kişinin dedesinin ilk eşinden olan çocuğu dedenin 2. evliliğinde  kabul görmemiş ve ailenin dışında kalmış, aslında danışanımız bu kişiyle özdeşleşmiş, sistemde dışlanan çocuğu enerji olarak sisteme dahil edip yerine koyduğumuzda danışanımızda büyük bir rahatlama oldu ve sonrasında gerçekten o duyguyu bir daha hiç yaşamadı. 

Çok karşılaştığımız bir örnekte sonuçlanamayan ve bazen sebepsiz yere biten, yarım kalan ilişkiler, geçmişe baktığımızda mutlaka kavuşulamamış bir aşk hikayesi yada helalleşilmemiş ilişki hikayesini görebiliyoruz. Yine orada doğru enerjileri yerine koyduğumuzda çalışılan kişide müthiş rahatlama ve sonrasında güzel ilişki tecrübeleri görüyoruz.

Ben şunu söylemek istiyorum “Belki de kaderimmiş dediğiniz şey sizin kaderiniz değildir. Lütfen farkında olun, kimin kaderini nasıl yükleniyorsunuz, yaşadığınız şeylerin altında bilinçaltınızda bunlarla ilgili nasıl kodlar saklıyorsunuz, bunlarla yüzleşebilir ve kendinize farklı bir yaşam oluşturabilirsiniz.”


Sevgi ve ışıkla🙏


Müge Akbez TÜRKOĞLU

+90 533 762 84 54

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir