Mavi Yolculuk Kiralık Tekne Fiyatları


Mavi yolculuk, günümüzde daha çok turizm sektöründe kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. 1980’li yıllara kadar daha çok tekneye sahip bir azınlık tarafından yapılan mavi yolculuk, günümüzde birçok insanın yapabileceği hale gelmiştir. Kiralık tekne ile her bütçeye uygun mavi yolculuk imkânı bulunmaktadır. Sahil şeritlerinde teknelerin artması ve uygun fiyatlarla kiralanması pek çok turistin ilgisini çekmektedir.

Mavi yolculuk, özellikle pandemide, kalabalıktan uzak duran insanlar tarafından tercih edilmektedir. Sakin, doğa ile baş başa tatil yapmak isteyen insanların yöneldiği bir etkinlik olmaktadır. Siz de sevdiklerinizle huzurlu ve dingin bir tatilin keyfini mavinin içinde geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Platin Yachting & Sailing olarak istediğiniz özelliklere sahip olan teknelerimizden dilediğinizi seçebilirsiniz. Mavi yolculuk fiyatları hakkında bilgi almayı isterseniz Kiralık Tekne sitemiz üzerinden iletişim yollarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefon numaramızdan bizi arayabilir, isterseniz form doldurarak sizleri aramamızı bekleyebilirsiniz.


Mavi Yolculuk için Öneriler

Seneler içinde oldukça popüler hale gelen mavi yolculuk doğa ile baş başa olmak, berrak denizin üstünde dingin vakit geçirmek ve çeşitli su sporlarıyla ilgilenmek için harika bir tatil imkânı sunmaktadır. Siz de kafa dinlemek veya sevdiklerinizle tüm bu etkinliklerin tadını çıkarmak için tatil planınızda mavi yolculuğa yer verebilirsiniz. Daha önce mavi yolculuk deneyimi olmayanlar için öneriler vereceğimiz bu yazımızda mavi yolculuğun ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Mavi yolculuk için öneriler yazımızı okumadan mavi yolculuğa çıkmayın. Bu bilgiler daha konforlu ve kaliteli bir tatil geçirmeniz için harika öneriler sunmaktadır.


1- Mavi Yolculuk için Araç Seçimi Yapın

Yapmanız gereken ilk şey mavi yolculuğunuzu ne ile gerçekleştirmek istediğinizi belirlemektedir. Gulet mi, kabin mi yoksa tekne mi kiralayacağınıza karar vererek işe başlamak oldukça önemlidir. Mesela; gulet veya motoryat teknelerden birini kiraladığınızda, bu hizmet kapsamına mürettebat da dahil edilir. Mürettebat, mavi yolculuk boyunca teknenizdeki tüm teknik işleri, temizlik ve temel ihtiyaçlarınızı gidermek için sizlere yardımcı olacaklardır. Tatilinizi yelkenli veya katamaran tipi teknelerle yaptığınızda, mürettebat için ekstra ücret vermeniz gerekir.
Gulet ve katamaranlar geniş bir yapıya sahip olmaları sayesinde sizlere konforlu ve rahat edebileceğiniz alanlar sunmaktadırlar. Yelkenli ve motoryatlar ise hızlı olmaları ön planda tutularak tasarlandıkları için biraz daha dar bir gövdeye sahiptirler. Eğer tatilinizde sizlere eşlik edecek kalabalık insanlar olacaksa, gulet veya katamaran teknelere yönelmeniz daha iyi olacaktır. Guletlerimizi incelemek için Gulet Kiralama linkine tıklayabilirsiniz.

2- Mutlaka Bir Fotoğraf Makinesi ile Anı Ölümsüzleştirin

Mavi yolculuk inanılmaz fotoğraf kareleri çekebileceğiniz bir yolculuk olacaktır. Sizde bu anları ve gördüklerinizi ölümsüzleştirmek için yanınıza fotoğraf makinenizi veya iyi bir kameraya sahip telefonunuzu almalısınız. Gün doğumunu, gün batımını, denizin bin bir çeşit rengini ve gördüğünüz tüm doğanın güzelliklerini bir daha unutmak istemeyeceğinize eminiz. Bundan dolayı iyi bir fotoğraf makinası almamak büyük pişmanlık olacaktır.

3- İhtiyacınız Olabilecek Her Şeyi Yanınıza Alın

Mavi yolculuk yapacak insanlar için verebileceğimiz bir diğer tavsiye ise yanınıza çok fazla kıyafet veya eşya almamanız olacaktır. Büyük veya birden fazla alacağınız bavullar kamaralarınızda fazlaca yer kaplayacağı için hareket alanınızı kısıtlayacak ve sizleri engelleyecektir. Bundan dolayı daha hafif ve az yer kaplayan, mümkünse katlanabilir, yumuşak çantaları tercih edebilirsiniz. Böylece daha geniş bir alana sahip olabilirsiniz. Tatil genel itibariyle rahatlamak için yaptığımız bir etkinlik olduğundan ve zamanınızın çoğunu mayo-bikini ile geçireceğinizden şunları almanız yeterli olacaktır:
– Bikini- Mayo
– Yedek Bikini – Mayo
– Terlik
– Güneş Gözlüğü
– Güneş Kremi
– Spor Ayakkabı
– Şnorkel
– Deniz Gözlüğü
– Minik Bir Tıbbi Malzemeler Seti
– Sinek Kovucu Krem/Losyon
İhtiyacınız olan her şey yanınızdaysa, şimdi sıra ihtiyacınız olan mavi yolculukta…

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir