Marmaray, Metro ve Metrobüs ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

AVRUPA YAKASI’NDAN MARMARAY İLE ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında, Marmaray hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Ataşehir’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Marmaray ile seyahat etmektir.  Sabah 06:00’dan Akşam 24:00’e kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştiren Marmaray’ın Avrupa yakasındaki duraklarından Halkalı, Mustafa Kemal, Küçük Çekmece, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı veya Sirkeci’den binilerek Anadolu yakasındaki Ayrılık Çeşmesi durağında inilir. Buradan Koşuyolu Köprüsü’ne yürünür.

Batı Ataşehir’ gitmek isteyenler 14 BK no’lu belediye otobüsüne, Doğu Ataşehir’e gitmek isteyenler ise 19 EK no’lu belediye otobüsüne binebilir. Ya da belediye otobüsü yerine Üsküdar’dan kalkıp Koşuyolu köprüsünden geçen Ataşehir minibüsleri de tercih edilebilir.

ANADOLU YAKASI’NDAN MARMARAY İLE ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

Anadolu yakasında, Marmaray hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Doğu Ataşehir’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Marmaray ile seyahat etmektir.  Sabah 06:00’dan Akşam 24:00’e kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştiren Marmaray’ın Anadolu yakasındaki duraklarından Gebze, Darıca, Osmangazi, Fatih, Çayırova, Tuzla, İçmeler, Aydıntepe, Güzelyazlı, Tersane, Kaynarca, Pendik, Yunus, Kartal, Başak, Atalar, Cevizli, Maltepe, Süreyya Plajı, İdealtepe, Küçükyalı duraklarından binilerek Anadolu yakasındaki Bostancı durağında inilir. Buradan Üst Bostancı’dan kalkan 10 no’lu belediye otobüsüne binilir.

Batı Ataşehir’ gitmek isteyenler ise Marmaray’dan Ayrılık Çeşmesi durağında inilir. Buradan Koşuyolu Köprüsü’ne yürünür. Buradan 14 BK no’lu belediye otobüsüne, ya da  Üsküdar’dan kalkıp Koşuyolu köprüsünden geçen Ataşehir minibüslerine binilebilir.

AVRUPA YAKASI’NDAN METROBÜS İLE ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR? 

Avrupa yakasında, Metrobüs hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Kadıköy’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Metrobüs ile seyahat etmektir.  24 saat boyunca kesintisiz olarak seferlerini gerçekleştiren Metrobüs’ün Avrupa yakasındaki duraklarından 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslere binilerek Anadolu Yakasındaki Uzunçayır metrobüs durağında inilir.

Batı Ataşehir’ gitmek isteyenler 14 BK no’lu belediye otobüsüne, Doğu Ataşehir’e gitmek isteyenler ise 19 EK no’lu belediye otobüsüne binebilir. Ya da belediye otobüsü yerine Üsküdar’dan kalkıp Koşuyolu köprüsünden geçen Ataşehir minibüsleri de tercih edilebilir.

ANADOLU YAKASI’NDAN METRO İLE ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

Anadolu yakasında, Pendik, Kartal ve Maltepe civarında Tavşantepe – Kadıköy metro hattına yakın olanlar için Ataşehir’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi metro ile seyahat etmektir. Tavşantepe – Kadıköy metrosu sabah 06:00’dan gece 24:00’a kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştirmektedir. Tavşantepe – Kadıköy metrosundan Yeni Sahra durağında inilerek Batı Ataşehir için 8 A no’lu belediye otobüsüne, Doğu Ataşehir için ise 16 M, 14 ŞB, 19 EK no’lu otobüslere, Batı Ataşehir için ise 8 A no’lu belediye otobüsüne ya da E-5’ten geçen Ataşehir minibüslerine binilerek ulaşılabilir.

AVRUPA YAKASI’NDAN METRO İLE ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında Hacıosman – Yenikapı metro hattına yakın olanların Ataşehir’e en hızlı şekilde gelmeleri için kullanacakları yöntem ise Hacıosman – Yenikapı metrosu ile Zincirlikuyu durağına gelip, buradan Söğütlüçeşme yönüne giden 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerden birine binmek ve Anadolu Yakasındaki Uzunçayır metrobüs durağında inmektir.

Batı Ataşehir’ gitmek isteyenler 14 BK no’lu belediye otobüsüne, Doğu Ataşehir’e gitmek isteyenler ise 19 EK no’lu belediye otobüsüne binebilir. Ya da belediye otobüsü yerine Üsküdar’dan kalkıp Uzunçayır’dan geçen Ataşehir minibüsleri de tercih edilebilir.

OTOBÜS İLE ATAŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

Batı Ataşehir’e Taksim’den 256 no’lu, Beşiktaş’tan 112 no’lu, Kadıköy’den 8A no’lu belediye otobüsleri ile ulaşmanız,  Doğu Ataşehir’e ise Taksim’den 256 no’lu, Kadıköy’den 19 EK ve 14 ŞB no’lu belediye otobüsleri ile ulaşmanız mümkün.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir