Lüks Yat ile Konforlu Ve Keyifli Bir Tatil

Lüks Yat Kiralayarak Konforlu Ve Keyifli Bir Tatil Yapabilirsiniz

Yat turizmi Türkiye’nin turistik açıdan en önemli ayaklarından birini oluşturuyor ve bir yarımada olan üstelik üç tarafı dünyanın en güzel denizleri arasında sayılan Akdeniz, Ege Denizi ve Karadeniz ile çevrili bir ülke oluşu tüm dünyanın vazgeçilmez gezi rotalarının ilk sırasına yerleştiriyor. Son yıllarda geçmişte daha çok yabancı turistlerin ilgi gösterdiği tekne kiralayarak tatil yapma konseptine yerli turistler de büyük bir ilgi göstermeye başladı ve her geçen yıl yat kiralayarak muhteşem tatiller yaşayan yerli turistlerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri artık yat kiralamanın eskiye kıyasla daha uygun fiyatlı olması ayrıca sadece her bütçeye değil her ihtiyaca uygun sayısız alternatif sunulması.

Vip yatlarla lüks tatil ayrıcalığı

Her bütçeye uygun sayısız alternatif sunulduğunu söylemiştik ve elbette bu yatlara vip yani lüks yatlar da dahil. Lüks bir otelden bekleyebileceğiniz her şeyi hem de fazlasıyla sunan lüks yatlar bunun yanı sıra denizde konaklama, dilediğiniz yerleri gezme olanağına sahip oluşlarıyla da tabi ki otellerden bir hatta birkaç adım ileride olduklarını söylemek bile pek de abartı olmaz sanıyoruz.

Lüks yat kiralama hizmeti ülkemizin deniz kenarı olan her yerinde ancak tabi ki özellikle de turizmin ve yat turizminin yoğun olduğu tatil merkezlerinde sunuluyor.  Ayvalık, Bodrum, Fethiye, Marmaris, Göcek, Antalya gibi Akdeniz ve Ege Denizi kıyısında kurulu tatil merkezlerinde lüks yat alternatifleri çok geniş. Farklı büyüklüklerde ve her ihtiyaca uygun onlarca lüks yat arasından birini kiralayarak otelde kapalı kalmak yerine denizde tatil yapmanın, huzurlu, keyifli ve sadece size özel, gözlerden uzak anlar yaşamamanın tadına varacaksınız. Bu arada şunu da eklemeden geçmeyelim; lüks yatları kiralamak için ille de çok yüksek bütçeler ayırmak gerekmiyor zira özellikle iki kişilik tatiller için tercih edilebilecek küçük lüks yatların fiyatlarını hemen her bütçe için uygun gelebilecek düzeylerde.

Fethiye’de mavi yolculuk bambaşka

Türkiye ve yat turizmi denilince akla gelen ilk şey tabi ki ülkemizin kıyılarına özgü ve aynı zamanda ülkemizi tüm dünyada tanıtan bir gezi olan mavi yolculuk. Bir gezi efsanesi olarak tanımlanabilecek mavi yolculuklar ülkemizin Ege ve Akdeniz kıyılarında farklı rotaları kapsayacak şekilde yapılıyor ancak şurası kesin ki hangi rotada yapılırsa yapılsın katılan herkesin mest olmasını ve hayatı boyunca asla unutamayacağı, daima büyük bir özlemle anımsayacağı anılar yaşamasını sağlıyor. Son yıllarda mavi yolculuk rotalarının en popülerlerinden biri Ege’nin en önemli tatil merkezlerinin birçoğuna ev sahipliği yapan Muğla ilinin doğası ile baş döndüren ilçesi Fethiye. Onlarca inanılmaz güzellikte koyu ile Fethiye’nin mavi yolculukların popüler rotalarından biri olması aslında hiç de şaşırtıcı değil zira ilçenin koyları doğal güzelliklerini el değmemiş denebilecek kadar mükemmel şekilde korumuş ve bu da neden mavi yolculuk için en fazla tercih edilen noktanın Fethiye olduğunu açıklamak için sanıyoruz yeterli bir done.

Fethiye mavi turu hakkında birçok şey söyleyebiliriz, anlatabiliriz ancak doğrusunu söylemek gerekirse söyleyeceklerimizin, anlatacaklarımızın, yapacağımız tasvirlerin hiç biri bu büyülü yolculuğu tam olarak anlatmayı başaramaz çünkü Fethiye’de yapılan mavi turlar gerçekten de kelimelerle anlatılamayacak kadar muhteşem anlar yaşatıyor. Bu nedenle bizce kelimelerle anlamaya çalışmak yerine bu yaz tatilinde yat kiralayarak bu muhteşem ilçenin adeta birer kartpostal güzelliğindeki koylarını gezeceğiniz, sabahları farklı koylarda uyanarak, gün boyunca denize girerek, denizin şarkısını dinleyerek geçireceğiniz bu tatili yaşayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir