Kilyos Plajları ve Giriş Ücretleri 2021

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan Kilyos, İstanbul’a olan mesafesi sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk aklına gelen destinasyonlardan. Kilyos plajları dendiğinde ilk akla gelenler Tırmata Beach, Milyos Beach, Uzunya Beach, Solar Beach, Burç Beach ve Baykuş Plajı oluyor. Aşağıdaki listede Kilyos Plajları ve Güncel Giriş Ücretleri yer alıyor.

1 – TIRMATA BEACH

5000 kişi kapasiteli plajı 3000 araçlık otoparkı ile Tırmata Beach Kilyos plajları arasında geniş alanı ile dikkata çekiyor. Plajdan faydalanacak olan misafirlerden en az birinin bayan olması zorunluluğu ile aile konseptini ön plana çıkarması Tırmata’yı diğer plajlardan bir adım öne çıkarıyor. Bünyesinde bulunan restoranın fiyatlarının çevredeki benzerlerinden uygun olması bu plajın diğer bir avantajı. Tırmata Beach’in giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu 60 TL ve 1 alkolsüz içecek hediye. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz. 7-14 yaş arası kişi başı hafta içi 20, hafta sonu 30 TL. Bayram, tatil ve resmi tatillerde hafta sonu uygulaması yapılıyor.

Adres: Kumköy, Kilyos Cd. No:60, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 201 28 61

kilyos_plajlari_tirmata

2 – MİLYOS BEACH (ESKİ BABYLON KİLYOS)

Babylon Kilyos’un el değiştirmesi ile Milyos Beach olarak hizmet vermeye başlayan plaj, geniş çim alanı, temiz plajı, rengarenk minderleri ve başarılı müzikleri ve gün boyu süren aktiviteleri ile dikkat çekiyor. Mekan sabahları kahvaltı mekanı,  öğlen ve akşam yemeklerinde ise balık restoranı olarak hizmet veriyor. Tavla, kutu oyunları, satranç, lego,futbol, voleybol gibi aktiviteler keyifli bir gün geçirmenizi sağlıyor.  Giriş ücreti hafta içi 45, hafta sonu 65 TL olan Milyos Beach’te 8 yaş üstü çocuklar tam ücrete tabiyken, 0-8 yaş için ücret talep edilmiyor.

Adres: Demirci, Kilyos Cd. No:11, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 204 03 68

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

kilyos_plajlari_babylon

3 – UZUNYA BEACH

Kumsaldaki restoranında servis ettikleri taze balıkları ve köy kahvaltısı ile ön plana çıkan Uzunya beach kamping alanı ve doğa yürüyüş imkanı ile de dikkat çekiyor. 1000 araçlık otoparka sahip Uzunya’nın kendine özel korunaklı bir koyda oluşu da benzerlerine göre fark yaratıyor. Plaj giriş ücreti  kişi başı hafta içi 40, hafta sonu 60 TL. 0-12 yaş ücretsiz, 12 yaş üstü tam ücret alınıyor.

Adres: Demirci Köy Mahallesi, Plaj Yolu Caddesi, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 204 07 33

kilyos_plajlari_uzunya

4 – SOLAR BEACH THERAPY

‘Kentli insan için kentte tatil’ konseptinin standartlarını yeniden belirleyen Solar Beach tatil, deniz, güneş ve sporu aynı çatı altında sunuyor. Solar Beach 1 kilometreyi aşan geniş kumsalı, 2000 kişilik deck ve plajı, restoranları, barları,  partileri ile İstanbullulara konforlu bir yaz tatili yaşatmayı vadediyor. Solar Beach, yeni hizmete giren sörf kulübü, aromaterapi güzellik merkezi, evcil hayvan merkezi, sağlık merkezi, gym, marketler, mağazalar ve defilelerin yanı sıra atölye çalışmaları ve jet ski şampiyonaları gibi düzenlediği etkinlikler sayesinde de kentin eğlence ve olanaklarından vazgeçmeden kentten uzaklaşmak isteyenler için ideal bir tatil fırsatı sunuyor. Kişi başı giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu 80 TL. 0-7 yaş ücretsiz. 7 yaş üstü tam ücrete tabi.

Adres: Kumköy, Kilya Cad. No 32/34, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 2011919

5 – BAYKUŞ PLAJI

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kilyos Gümüşdere köyü tesislerinde faaliyet gösteren BAYKUŞ PLAJI  Kilyos’ta ailece gidip deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz nezih plajlardan biri. Baykuş Plajı kumsalı, oldukça geniş güneşlenme terası ve aperatif yiyecekler satın alabileceğiniz kafe restoranı ile sabah saatlerinden gün batımına kadar açık bulunuyor. Özellikle Mimar Sinan Üniversitesi’ne destek misyonunun bir parçası olarak benzerlerinden ayrılan Baykuş Plajı, hem Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mensupları ve mezunlarına hem de dışarıdan gelen misafirlere hizmet veriyor. Baykuş Plajı’na giriş için hafta içi kişi başı 40 TL, öğrenci 20 TL, hafta sonu kişi başı 60 TL, öğrenci için 40 TL ödemeniz gerekiyor. 0-12 yaş çocuklar ücretsiz. 12 yaş üstü tam bilete tabi. Giriş ücretine otopark, şezlong, şemsiye, duş, kabin dahil.

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarı Çiçek Sk., 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 05330506510

6 – BURÇ BEACH

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından işletilen BURÇ BEACH, 2001 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampusu’nda faaliyet gösteriyor. Hem Boğaziçi mezunlarına hem de dışardan gelen misafirlere hizmet veren tesis, çoğunlukla Boğaziçi mezunlarının oluşturduğu kaliteli bir kitleye sahip olduğu için nezih ortam arayan aileler tarafından özellikle tercih ediliyor. Burç Beach’de  ister kumsalda şemsiyelerin altındaki şezlonglarda ister güneşlenme terasındaki minderlerin üzerinde plaj keyfi yapılabiliyor. BURC Beach Kilyos’ta kite board, katamaran, wind surf gibi su sporlarının yanı sıra beach volley ve beach soccer imkanları da bulunuyor. BÜMED üyeleri için hafta içi giriş ücretinin 30 TL, hafta sonu giriş ücretinin 50 TL olduğu Burç Beach için dışarıdan gelen misafirlerin hafta içi 50 TL, hafta sonu 80 TL ödemesi gerekiyor.

Adres: Gümüşdere, Sarıtepe Kampüsü, 34470 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 2030911

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri 2019

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir