En İyi 8 Kilyos Plajı ve 2024 Giriş Ücretleri

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan Kilyos, İstanbul’a yakınlığı sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk aklına gelen destinasyonlardan.

İstanbul’un en uzun ve en temiz sahil şeridi unvanına sahip Kilyos deyince ilk akla Kilyos Plajları geliyor. Kilyos’ta halk plajlarının yanı sıra beach club olarak isimlendirilen ve giriş ücreti ödeyerek girebileceğiniz pek çok plaj bulunuyor. Bu plajlarda yüzme, güneşlenme ve yeme içmenin yanı sıra deniz sörfü, uçurtma sörfü (kiteboard) gibi su sporları imkanları da mevcut. Aşağıdaki listede Tırmata Beach, Milyos Beach, Uzunya Beach, Zuğa Beach, Solar Beach, Burç Beach ve Baykuş Plajı gibi en popüler plajlar ve güncel giriş ücretleri yer alıyor.

KİLYOS’A NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında oturanlar hafta sonları deniz tatili yapabileceği en yakın yer olan Kilyos İstanbul Avrupa yakasının Karadenizle buluştuğu noktada yer alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 30 km metre mesafade olan Kilyos’a Bahçeköy orman yolu içinden geçilerek ulaşılıyor. Kilyos yolu üzerindeki ormanlık alanlarda plaj dönüşü uğrayabileceğiniz et mangal veya kiremitte alabalık keyfi için mola verebileceğiniz kır lokantaları da bulunuyor. Kilyos’a toplu taşıma ile gitmek için Metro’dan Hacıosman durağında inip 151 no’lu İETT otobüsüne binmeniz gerekiyor.

1 – TIRMATA BEACH

5000 kişi kapasiteli plajı 3000 araçlık otoparkı ile Tırmata Beach Kilyos plajları arasında geniş alanı ile dikkata çekiyor. Plajdan faydalanacak olan misafirlerden en az birinin bayan olması zorunluluğu ile aile konseptini ön plana çıkarması Tırmata’yı diğer plajlardan bir adım öne çıkarıyor. Bünyesinde bulunan restoranın fiyatlarının çevredeki benzerlerinden uygun olması bu plajın diğer bir avantajı. . Tırmata Beach’in güncel giriş ücreti hafta içi 550 TL, hafta sonu 750 TL. 0-6 yaş arası 1 çocuk ücretsiz. 7-12 yaş arası çocuk ücreti hem hafta içi hem hafta sonu 300 TL. Fiyata şezlong, şemsiye, duş, WC ve otopark ücreti dahil. Bayram, tatil ve resmi tatillerde hafta sonu uygulaması yapılıyor.

KİLYOS TIRMATA BEACH

Adres: Kumköy, Kilyos Cd. No:60, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 201 28 61

2 – MİLYON BEACH (ESKİ BABYLON KİLYOS)

Babylon Kilyos’un el değiştirmesi ile Milyon Beach olarak hizmet vermeye başlayan plaj, geniş çim alanı, temiz plajı, rengarenk minderleri ve başarılı müzikleri ve gün boyu süren aktiviteleri ile dikkat çekiyor. Mekan sabahları kahvaltı mekanı, öğlen ve akşam yemeklerinde ise balık restoranı olarak hizmet veriyor. Tavla, kutu oyunları, satranç, lego,futbol, voleybol gibi aktiviteler keyifli bir gün geçirmenizi sağlıyor. Giriş ücreti hafta içi 300, hafta sonu 500 TL olan Milyos Beach’te 8 yaş üstü çocuklar tam ücrete tabiyken, 0-8 yaş için ücret talep edilmiyor. Fiyata şezlong, şemsiye, duş, WC ve otopark ücreti dahil.

kilyos_plajlari_babylon

MİLYON BEACH

Adres: Demirci, Kilyos Cd. No:11, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (212) 204 03 68 / 0 (530) 9151772

3 – UZUNYA BEACH

Kumsaldaki restoranında servis ettikleri taze balıkları ve köy kahvaltısı ile ön plana çıkan Uzunya beach kamping alanı ve doğa yürüyüş imkanı ile de dikkat çekiyor. 1000 araçlık otoparka sahip Uzunya’nın kendine özel korunaklı bir koyda oluşu da benzerlerine göre fark yaratıyor. Güncel plaj giriş ücreti kişi başı hafta içi 400, hafta sonu 600 TL. 0-12 yaş ücretsiz, 12 yaş üstü tam ücret alınıyor. Uzunya Beach’de 10000 TL karşılığında kart sahibi ile birlikte 1 yetişkin ve 2 çocuğun da girebileceği sezonluk kart da satın almak mümkün. Plaja dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmiyor.

kilyos_plajlari_uzunya

UZUNYA BEACH

Adres: Demirci Köy Mahallesi, Plaj Yolu Caddesi, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (212) 204 07 33

4 – SOLAR BEACH THERAPY

‘Kentli insan için kentte tatil’ konseptinin standartlarını yeniden belirleyen Solar Beach tatil, deniz, güneş ve sporu aynı çatı altında sunuyor. Solar Beach 1 kilometreyi aşan geniş kumsalı, 2000 kişilik deck ve plajı, restoranları, barları,  partileri ile İstanbullulara konforlu bir yaz tatili yaşatmayı vadediyor. Solar Beach, yeni hizmete giren sörf kulübü, aroma terapi güzellik merkezi, evcil hayvan merkezi, sağlık merkezi, gym, marketler, mağazalar ve defilelerin yanı sıra atölye çalışmaları ve jet ski şampiyonaları gibi düzenlediği etkinlikler sayesinde de kentin eğlence ve olanaklarından vazgeçmeden kentten uzaklaşmak isteyenler için ideal bir tatil fırsatı sunuyor. Kişi başı giriş ücreti hafta içi 400 TL, hafta sonu 600 TL. 0-7 yaş ücretsiz. 7 yaş üstü tam ücrete tabi. Ücretlere şemsiye, şezlong, duş ve wc kullanımı dahil. Solar Beach’e dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmiyor. Bünyesinde restoran mevcut.

SOLAR BEACH THERAPY

Adres: Kumköy, Kilya Cad. No 32/34, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (212) 2011919 / 0 (533) 9674671

 

5 – ZUĞA BEACH KİLYOS

Geniş kumsallardan ziyade platform plajları tercih edenlerin Kilyos’ta bulacakları nadir plajlardan biri olan Zuğa Beach Kilyos sadece 150 kişi kapasiteli butik ve mütevazi bir plaj. Kumköy mevkiinde yer alan Zuğa aynı zamanda kahvaltı mekanı ve restoran olarak da hizmet veriyor. Plajdan faydalanabilmek için 2024 yazı itibariyle hafta içi 400 TL, hafta sonu ise 800 TL ödemeniz gerekiyor. İskele özelinde fiyatlar ise hafta içi 500 TL, hafta sonu 900 TL olarak belirlenmiş.

ZUĞA BEACH KİLYOS

Adres: Kumköy, Tahsiliye Cad. No:5, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (532) 7655541

6 – BAYKUŞ PLAJI

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kilyos Gümüşdere köyü tesislerinde faaliyet gösteren BAYKUŞ PLAJI  Kilyos’ta ailece gidip deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz nezih plajlardan biri. Baykuş Plajı kumsalı, oldukça geniş güneşlenme terası ve aperatif yiyecekler satın alabileceğiniz kafe restoranı ile sabah saatlerinden gün batımına kadar açık bulunuyor. Özellikle Mimar Sinan Üniversitesi’ne destek misyonunun bir parçası olarak benzerlerinden ayrılan Baykuş Plajı, hem Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mensupları ve mezunlarına hem de dışarıdan gelen misafirlere hizmet veriyor. Baykuş Plajı’na giriş için hafta içi ve hafta sonu kişi başı 500 TL, öğrenciler için ise 200 TL ödemeniz gerekiyor. 0-7 yaş çocuklar ücretsiz.7 yaş üstü tam bilete tabi. Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş, kabin dahil. Otopark ücreti 50 TL

BAYKUŞ PLAJI

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarı Çiçek Sk., 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (533) 0506510

7 – BURÇ BEACH

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından işletilen BURÇ BEACH, 2001 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampusu’nda faaliyet gösteriyor. Hem Boğaziçi mezunlarına hem de dışardan gelen misafirlere hizmet veren tesis, çoğunlukla Boğaziçi mezunlarının oluşturduğu kaliteli bir kitleye sahip olduğu için nezih ortam arayan aileler tarafından özellikle tercih ediliyor. Burç Beach’de  ister kumsalda şemsiyelerin altındaki şezlonglarda ister güneşlenme terasındaki minderlerin üzerinde plaj keyfi yapılabiliyor. BURC Beach Kilyos’ta kite board, katamaran, wind surf gibi su sporlarının yanı sıra beach volley ve beach soccer imkanları da bulunuyor. BÜMED üyeleri için hafta içi giriş ücretinin 300 TL, hafta sonu giriş ücretinin 500 TL olduğu Burç Beach için dışarıdan gelen misafirlerin hafta içi 500 TL, hafta sonu 850 TL ödemesi gerekiyor. Bu fiyata şezlong, şemsiye ve otopark ücreti dahil. 0-12 yaş ücretsiz. Mezunlar Derneği yönetimi el değiştirdiği için artık Burç Beach’te alkollü içecek satışı yapılmıyor.

BURÇ BEACH

Adres: Gümüşdere, Sarıtepe Kampüsü, 34470 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (212) 2030911 / 0 (530) 1430699

 

8 – BAMBOO BEACH

Kilyos’taki diğer alternatiflere göre daha gösterişsiz ve mütevazi olan Bamboo Beach fiyat anlamında da daha uygun. 2024 yazı itibariyle kişi başı hafta içi 250 TL, hafta sonu ise 400 TL ödemeniz gerekiyor. 0-6 yaş ücretsiz. Giriş fiyatına şezlong ve şemsiye dahil. Gün boyu otopark ücreti 80 TL. Plaj 08:30 ve 18:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

KİLYOS BAMBOO BEACH

Adres:  Kumköy, Tatlısu Cd., 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 (533) 222 95 53

 

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri 2024

 

4 Comments

 • mehmet turk dedi ki:

  anayasaya göre denizler halkındır.

 • melike bebek dedi ki:

  Uzunya Beach Giriş ücreti;
  Haftasonu ve tatil günlerinde 300 ,normal günler de 200

 • ibrahim sasmaz dedi ki:

  Rezalet ! Tüm plajlar halka açık olmak zorunda ! Resmen gasp ediyorlar memleketi

 • Hüseyin Bağ dedi ki:

  Kendi ülkemde kendi denizine ücretli giriyorum bu ne saçma bı düzen lanet olsun bu imkanlarımızı elimizden alanlara tabi biz sessiz kaldıkça sahilde yürümeye bile para alirlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir