Kilyos Plajları ve Giriş Ücretleri

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan Kilyos, İstanbul’a olan mesafesi sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk aklına gelen destinasyonlardan. Kilyos plajları dendiğinde ilk akla gelenler Tırmata Beach, Babylon Kilyos, Uzunya Beach, Suma Beach, Burç Beach ve Baykuş Plajı oluyor. Aşağıdaki listede Kilyos Plajları ve Giriş Ücretleri yer alıyor.

1 – TIRMATA BEACH

5000 kapasiteli plajı 3000 araçlık otoparkı ile Tırmata Beach Kilyos plajları arasında geniş alanı ile dikkata çekiyor. Plajdan faydalanacak olan misafirlerden en az birinin bayan olması zorunluluğu ile aile konseptini ön plana çıkarması Tırmata’yı diğer plajlardan bir adım öne çıkarıyor. Bünyesinde bulunan restoranın fiyatlarının çevredeki benzerlerinden uygun olması bu plajın diğer bir avantajı. Tırmata Beach’in bu seneki giriş ücreti hafta içi 30 TL, hafta sonu 50 TL ve 1 alkolsüz içecek hediye.

kilyos_plajlari_tirmata

2 – BABYLON KİLYOS

Kilyos’un kaliteli plajları arasında olan Babylon Kilyos geniş çim alanı, temiz plajı, rengarenk minderleri ve başarılı müzikleri ve gün boyu süren aktiviteleri ile dikkat çekiyor. Engelli dostu mekanda engelli misafirler için her alanda rampalar bulunuyor. Tavla, kutu oyunları,satranç,lego,futbol, voleybol gibi aktiviteler keyifli bir gün geçirmenizi sağlıyor. Giriş ücreti hafta içi 40, hafta sonu 60 TL olan Babylon Kilyos’ta 7-12 yaş arası çocuklar için ise hafta içi 20, hafta sonu 30 TL ödemeniz gerekiyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

kilyos_plajlari_babylon

Sarıyer Kadınlar Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

3 – UZUNYA BEACH

Kumsaldaki restoranında servis ettikleri taze balıkları ve köy kahvaltısı ile ön plana çıkan Uzunya beach kamping alanı ve doğa yürüyüş imkanı ile de dikkat çekiyor. 1000 araçlık otoparka sahip Uzunya’nın kendine özel korunaklı bir koyda oluşu da benzerlerine göre fark yaratıyor. Plaj giriş ücreti hafta içi 30, hafta sonu 50 TL.

kilyos_plajlari_uzunya

4 – SUMA BEACH

Gümüşdere mevkiinde, toplam  300 metre uzunluğunda plaja sahip SUMA BEACH, 1400 metrekare platform üzerine kurulmuş olan restoranı, güneşlenme terası, orman içerisindeki piknik alanı, ağaçlar arasına kurulmuş hamaklar, eğlence alanı ve doğal renklerin hakim olduğu dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Plajda ATV turu, su sporları, plaj voleybolu ve futbolu gibi keyifli aktiviteler de bulunuyor. Birçok festival ve etkinliğe de ev sahipliği yapan Kilyos plajlarından Suma Beach’e giriş için hafta içi 30, hafta sonu 45 TL ödemeniz gerekiyor.

kilyos_plajlari_suma

5 – BAYKUŞ PLAJI

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kilyos Gümüşdere köyü tesislerinde faaliyet gösteren BAYKUŞ PLAJI  Kilyos’ta ailece gidip deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz nezih plajlardan biri. Baykuş Plajı kumsalı, oldukça geniş güneşlenme terası ve aperatif yiyecekler satın alabileceğiniz kafe restoranı ile sabah saatlerinden gün batımına kadar açık bulunuyor. Özellikle Mimar Sinan Üniversitesi’ne destek misyonunun bir parçası olarak benzerlerinden ayrılan Baykuş Plajı, hem Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mensupları ve mezunlarına hem de dışarıdan gelen misafirlere hizmet veriyor. Baykuş Plajı’na giriş için hafta içi kişi başı 20 TL, öğrenci 10 TL, hafta sonu kişi başı 30 TL, öğrenci için 20 TL ödemeniz gerekiyor. Giriş ücretine otopark, şezlong, şemsiye, duş, kabin dahil.

 6 – BURÇ BEACH

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından işletilen BURÇ BEACH, 2001 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampusu’nda faaliyet gösteriyor. Hem Boğaziçi mezunlarına hem de dışardan gelen misafirlere hizmet veren tesis, çoğunlukla Boğaziçi mezunlarının oluşturduğu kaliteli bir kitleye sahip olduğu için nezih ortam arayan aileler tarafından özellikle tercih ediliyor. Burç Beach’de  ister kumsalda şemsiyelerin altındaki şezlonglarda ister güneşlenme terasındaki minderlerin üzerinde plaj keyfi yapılabiliyor. BURC Beach Kilyos’ta kite board, katamaran, wind surf gibi su sporlarının yanı sıra beach volley ve beach soccer imkanları da bulunuyor. BÜMED üyeleri için hafta içi giriş ücretinin 20 TL, hafta sonu giriş ücretinin 40 TL olduğu Burç Beach için dışarıdan gelen misafirlerin hafta içi 30 TL, hafta sonu 60 TL ödemesi gerekiyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’a Yakın Denize Girilecek Yerler, Plajlar

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir