İstanbul’daki En İyi Fransız Restoranları, NICOLE

Nicole-gezentianne-01

İstanbul’da Fransız Restoranı dendiğinde aklıma gelen ilk isim Çırağan cenaplarındaki La Maison iken Gevrekandginger’ımız Haluk Özyavuz’un lezzet takipçisi bloggerlar için düzenlediği özel bir gecede tanıştığımız Nicole Restoran bu konudaki fikrimi değiştiriyor. Fransız mutfağı demek sanat demek, fine dining’in dibi demek.  Paris’te eğitim görmüş ve Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış şefler Kaan Sakarya ve Aylin Yazıcıoğlu’nun hazırladığı menü bu sıfatların hakkını fazlasıyla veriyor.

Tom Tom Suites’in terasında bulunan Nicole’de deneyimlediğimiz özel tadım menüsünde amouse bouche (damak şenlendirici) olarak davet sahibinin adına yaraşır bir şekilde zencefilli tereyağ ve gevrek servis ediliyor.

Nicole-gezentianne-03

Havuç ve mandalinanın eşlik ettiği karides, rezene ve safranlı bouillabaise, yeşil mercimekli ve pırasalı füme dana yanak ve beni benden alan kuzu kelle. Bu kadar şık bir sunum ve böyle bir lezzet…

Sakatat Sevmeyen Bizden Değildir Derneği üyelerinin vazgeçilmezi bu güzelliğin hakkı Nicole Restoran’da öyle bir verilmiş ki ben kendiminkinden sonra iki arkadaşımınkini daha löpletiyorum. Fine diningde löpletme mi olur dediğinizi duyar gibiyim ama en az görseli kadar iddialı bir lezzet ile karşı karşıyayım, elimden başka birşey gelmiyor:)

Nicole-gezentianne-02

Mekan elegans, sunum ve lezzet 10 numara, böyle sıradışı bir deneyim yaşamak isteyenler için özel bir günde gelinesi ya da alalade bir gün özelleştirilesi…

NICOLE

TOMTOM SUITES

Tomtom Kaptan Sk. No:18, 34413, Türkiye

0 (212) 2924949

Nicole - Tomtom Suites Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

BEYOĞLU RESTORANLARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir