Anadolu Yakasında SUSHI(Suşi) Nerede Yenir? IOKI Kandilli

anadolu_yakasinda_sushi_nerede_ioki

ANADOLU YAKASI’NDA SUSHI NEREDE YENİR?

Eşimle suşiyi çok sevmemize ve yurtdışında gittiğimiz restoranların menüsünde var ise başlangıç olarak mutlaka söylememize rağmen İstanbul’dayken nedense ah bir suşiciye gitsek de suşi yesek diye aklımızın ucundan geçmiyor. Sanırım oralarda alışıp sevdiğimiz için bizde ‘Suşi yurtdışında yenir‘ şeklinde bir algı oluşmuş. Ama İoki‘nin hem İstinye hem de Kandilli‘deki şubelerinin methini sıkça duyunca bu algıyı değiştirip denemek için fırsat kollarken kendimi Gezgin & Gurular ile İoki Kandilli‘nin terasında buluyorum. Sağolsun evren yolladığım mesajları bazen alıyor, Ioki Anadolu yakasında suşi nerede yenir soruna cevap oluyor.

Japon restoran başlangıçların değişilmezi edamame ile tadıma başlıyoruz. Bu edamame olayı oldum olası bana biraz yavan geliyor. Hava kararmadan suşiler gelse, hem midemiz şenlense hem de gün ışığında güzel fotoğraflar çekebilsek diye iç geçiriyoruz ama suşilerden önce aperatif menüsünden spicy schrimp tempura masamızda yerini alıyor.
anadolu_yakasinda_sushi_nerede_ioki-2

SUSHI NEREDE YENİR?

Bir P.F. Changs‘in dynamite schrimp’i değil ama lezzeti bizi mutlu etmeye yetiyor da artıyor:) Hatta mutluluğumuz sürsün diye ikincisini de rica ediyoruz:) Ardından gelen saşimiden pek farkını göremediğim japanese fusion carpaccio pek rağbet görmüyor. Hep derim suşi sever Türkler gitgide artsa da saşimi için damak tadımız henüz hazır değil. Nihayet sushiler de dizi dizi inciyiz, güzellikte birinciyiz formunda önümüze diziliyor. Blogger arkadaşlar için en güzel açıdan resim alabilmeye çalışmaları başlıyor.

anadolu_yakasinda_sushi_nerede_ioki-3

SUŞİ NEREDE YENİR?

 ‘Ben ışık tutiyim sen çek‘, ‘Benimki güzel çıkmadı‘ , ‘Ben sana whats up’tan hemen yollarım‘ şeklinde yüksek bir dayanışma ruhu söz konusu. Sushiler’in soğuma gibi bir derdi de olmadığı için ‘Ay dur bir de manzaraya koyiyim öyle çekiyim, yanına da bir de şu sake bardağı gelsin’ şeklinde uzuun uzadıya denemeler yapıyoruz:)
Suşiler dedikleri kadar var mı? Evet var! Tornado, suşi konseptinde ilk kez karşılaştığım ve bayıldığım bir lezzet. Karides tempura üstü çıtır patates kaplaması Türk damak tadına muhteşem bir nokta vuruşu olmuş. Üzerindeki ballı hardal sos ise bu ikiliye cuk oturan tamamlayıcı bir unsur oluşturmuş. Mekanın diğer fark yaratan spesiyali Batayaki Roll…Karides tempura ve avokado üzerindeki ızgara deniz tarağı, suşi lezzeti ile ızgara kokusunu birleştirerek ızgara deniz ürünü sevenler için çok çekici bir seçenek olmuş…
ANADOLU YAKASINDA SUSHI RESTORANI

ANADOLU YAKASINDA SUSHI RESTORANI

Bir diğer favorim karides tempuranın acılı ton balığı ve ioki sos ile kaplandığı İstanbul Ebi Roll oluyor. Tamam kabul ediyorum fazlası ile karides düşkünüyüm. Ve Volcano. Yengeç, karides, ahtapot ve avakadonun birleşimi olan daha bildik ama çok da başarılı bir lezzet. Finali vanilyalı dondurma ile servis edilen fried chocolate banana ile yapıyor, mekandan çok çok mutlu ayrılıyoruz. Ioki’yi suşi seven ve sevmeyen cümle aleme tavsiye ediyoruz.
IOKI SUSHI

IOKI SUSHI

IOKI Kandilli
Kandilli, Kandilli Cad. No:11/A, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
0 (216) 2022022

İoki Sushi Bar & Japanese Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

İstanbul’da sushi yiyebileceğiniz diğer Uzak Doğu restoranı tavsiyelerim için tıklayın…

 

Tags

3 Comments

  • Hakan Özçalık dedi ki:

    Kaç gündür sushi yemek için söz verdiğim kızımı herkesin bildiği avm lerdeki sushi restoranına götürürken eşim blogunuzdaki ioki sushi için yazdıklarınızı buldu Bayram boşluğu yaşayan İstanbul trafiğini de fırsat bilerek kandilli ioki ye yönümüzü çevirdik. Gerçekten çok beğendik. Özellikle bir sonraki gidişimizde sadece mekanın speciallerini sipariş vereceğiz. Tornado1 2 3 tam bomba. Şiddetle tavsiye ediyorum. Teras da çok keyifliydi.IOKI için Gezentianne çok teşekkürler.

  • Güzide dedi ki:

    Ortalama fiyat ne oluyor benim kızım da çok merak ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir