İstanbul’daki En İyi Çin Restoranı PF Chang’s Etiler

pfchangs-çin-restoranı-gezenti-anne
Dynamite shrimp…İnsana iyi ki yaşıyorum, iyi ki bu dünyanın nimetlerini tadıyorum’u hissettiren lezzetlerden… Bu lezzeti bizimle tanıştıran İstanbul’daki En İyi Çin Restoranı PF Chang’s Dynamite Shrimps‘i sevdiğinizi çok sevdiğinizi biliyoruz ama biz suşi konusunda da çok iddialıyız’ dedi ve şu an dünyada toplam 225 şubesi olan PF Chang’s in kurucusu Philip Chiang‘ın liderliğinde biz bloggerları geçtiğimiz Çarşamba Sushi A la PF Chang’s tadımına davet etti. Tadım etkinliği ve basın toplantısı formatlarının iç içe geçtiği, tüm bloggerların dev bir masa etrafında toplandığı davet, Philip Chiang‘ın PF Chang‘in oluşum sürecini anlatması ile başladı. Tüm tadım boyunca Philip Chiang yediğimiz herşeyi tek tek tanıttı, soruları cevapladı.
Başlangıç olarak Japon atıştırmalığı edamame ve nigiri ve sushilere kavuşmak için geçilmesi gereken step olarak gördüğüm saşimiler masada yerlerini aldı. Levrek, ton ve somon sashimi çeşitleri arasından benim favorim yine somon oldu.  Suşilerin sahne alması ile birlikte tüm lezzet avcılarının gözleri parlamaya başladı. Bu kez nigiri leri atladığımıza biraz üzülsem de direkt şuşilere kavuşmamız da hiç fena olmadı. Dynamite Schrimp Roll, California Roll, Rainbow ve Dragon Roll... PF Chang’s in orgazmik lezzeti Dynamite Schrimp etkisini burada da gösterdi ve #favorisushimDynamite Schrimp Roll oldu ama bununla birlikte neredeyse onun kadar lezzetli olan Dragon, Bosphorus ve California Roll da damaklarımızı şenlendirdi.
Dynamite Shrimp Roll‘un tadı hala damağımızda iken gelen Shrimp Tempura ne yazık ki gölgede kaldı. Bence karidesin kaplaması daha çıtır olmalıydı. Ana yemek olarak masamızda yer alan Mongolian Beef oldukça lezzetli olsa da sadece tatmakla yetinip midemde kalan ufacık yeri Dynamite Schrimp‘e sakladım.
 
 Dynamite Shrimp hakkında yorum yazmak yerine, yerken yüzümün aldığı keyif hallerinin fotoğrafını buraya koymak isterdim ama o an ben dahil herkes Dynamite Shrimp ile aşk yaşadığından böyle bir aksiyon kimsenin aklına gelmedi:) Pf Chang’s in açık hava salonu şeklindeki geniş koltuklu konforlu girişinde sohbet etme fırsatı bulduğum şefe Dynamite Shrimp’in formülünü sorduğumda şeften ‘Söylersem seni öldürmek zorunda kalabilirim’yorumu geldi:) Söylese bile malzemeleri Türkiye’de bulamayacağımızı da ekledi…
 Finalde gelen Great Wall of Chocolate çikolataseverlerin gözünü döndürse de benim gönlümü çalan daha önceki PF Chang’s Etkinliğinde de tadı damağımda kalan çıtır hamurla kaplı muzun dondurma ile dansı diye tanımladığım Banana Spring Roll oldu.
Muhteşem lezzetler yolculuğumuz sona erdiğinde Philip Chiang hepimize teşekkür etti, teker teker ve toplu foto çekimimiz ardından veda zamanı geldi…
İlk PF CHANG’S deneyimim için tıklayın…
PF CHANG’S ETİLER
Etiler Mah. Nispetiye Cad.
No:94 Etiler / İstanbul
0 (212) 3586060

P.F. Chang's Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

İstanbul’daki diğer Uzak Doğu restoranı tavsiyelerim için tıklayın…

Tags

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir