İstanbul’da Yapılacak En Güzel 5 Aktivite

Türkiye’deki en güzel ve önemli şehir olan İstanbul’da yapabileceğiniz aktivitelerin sınırı yoktur. Parası olana da olmayana da bir çok imkanlar sunan İstanbul’un diğer şehirlerden önde olmasının en büyük sebebi metropol şehir haline gelmesidir. Bu sebepten dolayı insanların iş kurma hayalleri ve iş bulma düşüncelerinin gerçeğe döndüğü bu yerde yapabileceğiniz çok şey var. Bu şehrin size getirdiği binlerce imkandan eğer ki birini seçemiyorsanız size yapabileceğiniz en iyi 5 aktiviteyi sıralamak istiyorum. Ben İstanbul’da ilk önce gezilecek yerleri gezmenizi öneririm. Buradaki gezilecek güzel yerleri ise iyi bir Gezi Rehberi olan Turist Rail Gezi Rehberi ve Turizm haberleri ile alakalı siteden öğrenebilirsiniz. Normalde İstanbul gezilecek yerler kategorisinde gerçekten çok fazla seçenek olsa da çoğu internet sitesi hepsini sıralamamış. Turist Rail’in bu konuda çok iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Haydi şimdi başlayalım 🙂

1 – GALATA KULESİ’NE ÇIKIN

GALATA KULESİ

Karaköy’ün bu kadar meşhur olmasının sebebi Galata Kulesi, yüzlerce yıllık tarihi ile mutlaka çıkmanız gereken bir kule. İstanbul Boğazı’nı ve Kız Kulesi’ni yana yana seyredebiliyorsunuz. Rivayetleri bilirsiniz, İstanbul’da etkinlik yapacağım diye yanlış kişiyle evlenmeyin, çıkacağınız kişiyi doğru seçmenizi öneririm. Giriş ücretleri çok yüksek olmamakla beraber yoğunluk oranı akşama doğru artsa da kulenin içindeki yoğunluk saat 12’den saat 17:00 saatlerine kadar çok kalabalık oluyor. Bence tek başınıza değil de eşiniz dostunuzla sabah saatlerinde gitmeniz daha mantıklı. Hem çok güzel bir manzaraya karşı Galata Kulesi’nin üstünde, 300 metre yükseklikte, Hezarfen Ahmet Çelebi’nin uçmak için atladığı yerde kahvaltı yaparsınız hemde çok güzel selfieler çıkartırsınız.

2 – İSFANFUL TEMA PARK’TA DOYASIYA EĞLENİN

Türkiye üzerinde Eskişehir Sazova Parkından sonra hatta onunla neredeyse aynı büyüklükte olan İsfanbul Tema Parka mutlaka gitmelisiniz. İçeriye girdiğinizde çok farklı bir dünya ile karşılaşıyorsunuz. Hem çocuklar için hem de yetişkinleri için ideal bir eğlence yeri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İçerisinde 10’dan fazla restoran, 30’dan fazla eğlence unsuru bulunuyor. Türkiye’deki en büyük Roller Coaster bu tema parkta. Aman bu Roller Coaster’a binmeden önce bir düşünün çünkü inanılmaz bir hızda çok yükseğe çıkıyor dudaklarınız uçuklayabilir. Ayrıca bu tema parkta 360 adındaki üniteye binip 450 metre yükseklikte 360 derece dönebilir, kayık alanına gelip suyun içine kayıkla atlayabilirsiniz.

3 – VAPURLA BOĞAZ TURU YAPIN

VAPURLA BOĞAZ TURU

Bir diğer aktivitemiz ise simitleri çayları alıp vapura binmek. Yüksek bir ücret ödemeden içinizi açacak en güzel etkinliklerden bir tanesidir. Avrupa yakasındaysanız Eminönü sahiline gidin ve Üsküdar’a geçin yada Kadıköy sahilinde inip Moda Caddesinde kayalıklarda manzarayı seyredin. Ama eğer Eminönü’den vapura binecekseniz mutlaka balık ekmek yedikten sonra o vapura binin. Bu şekilde sahilden sahile atlayın, denizden denize geçin ve vapurla turunuzu tamamlarken Kız Kulesi’ni, karşı taraftaki tarihi yapıları, uzaklardan görünen Süleymaniye Cami’yi mutlaka görün. Vapurun giderken ki motorundan köpürtmesini, geçen diğer devasa büyüklükteki yük gemilerini izleyin. Ayrıca aldığınız simitten birazda martılara verin hep bana olmaz.İşte İstanbul’da yapabileceğiniz üçüncü aktivite’de bu şekilde oluyor.

4 – İSTANBUL’DA GEZİLECEK YERLERİN HEPSİNİ GEZİN.

İster ücretli, ister ücretsiz İstanbul’da gezilecek yerlerin hepsini gezin.Gücünüz enerjiniz yettiği kadar her hücresi tarih içeren sokaklarını turlayın. Eğer ki “Başka nereleri gezeceğim?” diyorsanız hemen buraya göz atın:

Yukarıdaki bağlantıdan İstanbul’da gezebileceğiniz yerlerin hepsini öğrenebiliyorsunuz.Yahu peki buraları nasıl gezeceğiz diyorsanız bile makalenin içinde detaylı bir şekilde anlatıyor yöntemlerini.

5 – AYASOFYA MÜZESİ’Nİ ZİYARET EDİN

İstanbul’da bulunan en önemli tarihi eserlerden biridir Ayasofya. İlk başta kilise, sonra manastır ve en sonunda cami olduktan sonra müzeye çevrildi. Büyük anlamlar içeren Ayasofya’nın önce tarihini ve içindeki sırları öğrendikten sonra içine girip detaylı bir şekilde inceleyin. Bu müze İstanbul’da gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler sırasında mutlaka olan bir müzedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir