Edirne’de Ciğer ve Köfte Nerede Yenir?

Edirne’de yeme içme dendiğinde akla ilk olarak ciğer gelse de Edirne köftesi de bana kalırsa Türkiye’deki en lezzetli köftelerin başında geliyor. Şimdi gelelim Edirne’de ciğer ve köfte nerede yenir mevzusuna.

EDİRNE’DE CİĞER NEREDE YENİR?

Edirne mutfağının en bilinen, en sevilen lezzetlerinden Edirne tava ciğeri ismini içerisinde bol yağda kzıartıldığı derince sini şeklindeki tavadan almış. Ciğerin incecik, kağıt gibi doğranmasından ötürü yaprak ciğer olarak da biliniyor.

CİĞERCİ AYDIN

Edirne’deki en lezzetli ciğer konusunda iki farklı görüş var. Kimi Edirne’de ciğer Ciğerci Aydın’da, kimi de Niyazi Usta’da yenir diyor. Her iki restoranda da yemiş biri olarak benim görüşlerim ise şu şekilde. Ciğerci Aydın mekan olarak çok daha ufak olduğu için yer bulması daha zor olan minik bir esnaf lokantası. Niyazi Usta ise hem iç mekanı hem de dış mekanda çok daha ferah bir ortama sahip.

CİĞERCİ NİYAZİ USTA

Her iki mekanın ciğerlerini karşılaştırmak gerekirse Ciğerci Aydın’da ciğerler çok daha kıtır kıtır, Niyazi Usta’daki ciğerler daha yumuşak bir kıvamda servis ediliyor. Bu anlamda tercih tamamen sizin zevkinize kalmış. Benim damak zevkime göre Ciğerci Aydın bir adım önde gidiyor. Meriç Nehri kıyısında konumlandırılmış Lalezar Restoran da ciğerini manzara eşliğinde yemek isteyenler için iyi bir alternatif.

LALEZAR RESTORAN

EDİRNE’DE KÖFTE NEREDE YENİR?

Edirne’de köfte nerede yenir konusu tartışmaya pek açık değil. Çünkü herkes Köfteci Osman‘ın şehirdeki en iyi köfteci olduğu konusunda hemfikir. Trakya’da yetişmiş erkek dana etinden bıçakla kıyılarak hazırlanan, tam kıvamında ızgara edilen ve bıçakla kesildiğinde suyu sızan köfteleri bence tüm Türkiye çapındaki en iyi köfteciler ile yarışıyor.

KÖFTECİ OSMAN

EDİRNE’DE KONAKLAMA

Çok merak edilen detaylardan biri de Edirne’de nerede konaklanacağı konusudur. Gün boyu gezilecek çok sayıda turistik yeri ve denenmesi gereken lezzetleriyle Edirne’de konaklamak için ise merkezde yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Böylece geziniz esnasında pek çok yere yürüme mesafesiyle ulaşmanız mümkün olur. Bunun için seyahat öncesinde Enuygun.com Edirne otelleri sayfasından bütçe ve zevkinize en uygun tesis için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Edirne Gezi Rehberi

Tags

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir