Çocuklarla Hafta Sonu İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler, GEBZE BALLI KAYALAR

Mümkünse çok da fazla mesafe kat etmeden, İstanbul’a yakın, bugün tabiat ananın dev kucağının hangi köşesinde doğa ile buluşsak diye düşünürken aklımıza geçtiğimiz senelerde tanışma fırsatı yakaladığımız Gebze Ballı Kayalar geliyor. Ballı Kayalarda trekking sonrası Darıca Bayramoğlu sahilinde dolaşır, oradan Tuzla’ya geçip Filizler Köftecisi’nde köfte yer döneriz diye günü birlik bir plan oluşturup yola koyuluyoruz.

cocuklarla_haftasonu_gebze_ballikayalar

GEBZE BALLI KAYALAR

1-BALLI KAYALAR
BALLI KAYALAR NEREDE?

Arabamıza atlıyor, Yandex Navimizin tavsiyeleri doğrultusunda Anadolu yakasından İzmit-Ankara otoyoluna girdikten yaklaşık yarım saat sonra  Dilovası sapağından otobandan çıkarak Ballı Kayalar’a ulaşıyoruz. Gebze Tavşanlı Köyü’nde bulunan Ballı Kayalar Vadisi esasen kaya tırmanışı yapanlar için popüler bir destinasyon olmasına rağmen dere kıyısında mangal yapabilme olanağına sahip olduğundan  piknikçiler tarafından da rağbet görüyor. Biz de gelir gelmez kayaları, suları aşıp çocuklarla çok ilerleyemesek de kendi çapımızda trekkinge başlıyoruz…

istanbula_yakin_gebze_ballikayalar

BALLI KAYALARDA YÜRÜYÜŞ

Yeterince çamura bulandığımızdan emin olunca dönüşe geçiyor, dere kıyısında kafede Türk kahvemizi yudumluyoruz.
istanbula_yakin_gebze_balikayalar

BALLI KAYALAR’DA PİKNİK

2-BAYRAMOĞLU SAHİLİ
Bir sonraki durağımız Bayramoğlu Sahili. Bu mevsimde burası terkedilmiş yazlıkçı kasabası modunda. Daha iyi… Issız kumsalda çocuklar güzel deniz kabuğu arama moduna geçince keyifleniyoruz.
istanbula_yakin_darica_sahili

DARICA SAHİLİ

 3-TUZLA SAHİL, FİLİZLER KÖFTE
Son durak Tuzla sahil. Aman allahım burası çok kalabalık. Filizler’in orijinal yerine kendimizi zor atıyoruz. Kesince suyu akan Filizler köftemizi ve piyazımızı löpletiyor, evimize doğru dönüşe geçiyoruz.
tuzla_filizler_kofte

TUZLA FİLİZLER KÖFTE

İstanbul’da hafta sonu doğada diğer gezi rotaları  için tıklayın…

Çocuklarla doğada gezilecek tüm rotalar için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir