Antalya’nın Kum Plajları

Tatil beldelerinin sayısızlığı ile bilinen Antalya, deniz tatili yapmak isteyenler için ideal birçok plaja sahip.

Antalya’nın tatil beldeleri, Türk rivierası olarak bilinen bir bölgede yer alıyor. Antalya’nın plajları, kalabalık şehir plajlarından sakin, tenha koylara kadar uzanır ve her biri benzersiz bir deneyim sunuyor. Antalya’nın kum plajlarını keşfetmek istiyorsanız Antalya havalimanı araç kiralama seçeneğini değerlendirerek kendi aracınızla bu noktaları keşfedebilirsiniz.

Lara Plajı

Antalya’nın en ünlü plajlarından biri olan Lara Plajı, uzun altın kumları ve lüks tatil köyleriyle biliniyor. Lara Plajı, şezlong, şemsiye ve çok sayıda sahil restoranı ve kafe gibi olanaklara sahip. İyi bir şekilde donatılan bu plaj özellikle yurtdışından sayısız bir turiste ev sahipliği yapıyor.

 

Lara Plajı eşsiz ince kumlarıyla da biliniyor. Geniş kumsalında Akdeniz’in güneşini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Ayrıca Lara Plajında yer alan kum heykellerini de görebilirsiniz.

 

Olympos Plajı

Olympos antik kenti civarında konumlanan Olympos Plajı, Antalya’nın görülmesi gereken kum plajları arasında yer alıyor. Antik bir kente sahip olan Olympos, hem tarihi birçok eseri hem de geniş bir kum plaj imkanı sunuyor.

 

Olympos Plajı kumlarla çevrili alanının yanı sıra Akdeniz’in eşsiz bitki örtüsü olan kızıl çamlarla bezeli büyük bir yeşil alan sunuyor. Temiz çam havasının eşliğinde keyifli bir şekilde sıcak kumlarda güneşlenebilirsiniz. Antalya araç kiralama seçeneği ile Olympos ve diğer plajları keşfedebilir, keyifli bir rota oluşturabilirsiniz.

 

Patara Plajı

Sadece Antalya’nın değil Dünyanın da en uzun plajlarından biri olan Patara Plajı, ziyaretçilerine 20 km’lik bir uzunluğu ile eşsiz bir ortam sunuyor. Milli parkın çevresinde konumlanan Patara, hem antik kent ziyareti hem de deniz keyfini bir arada sunuyor.

 

Doğal sit alanı olan Patara Plajı, korunmuş yapısı ile sizlere sakin bir deniz keyfi sunuyor. Ancak Akdeniz’in dalgalı sahillerinden sayılan Patara’da denize girerken hava şartlarına dikkat etmek gerekebiliyor.

 

Kaputaş Plajı

Kaş ve Kalkan arasında yer alan Kaputaş Plajı, canlı turkuaz suları ve ince altın rengi kumuyla diğer Antalya plajlarına göre küçük olmasına rağmen sıkça tercih ediliyor. Dik bir falezdeki merdivenleri inerek ulaşabileceğiniz Kaputaş Plajı, bu çaba neticesinde size eşsiz bir manzara sunuyor.

 

Manzarası ve tertemiz suları Kaputaş Plajını yüzme, şnorkelle yüzme ve fotoğrafçılık gibi aktiviteleri sağlayan Kaputaş Plajı, sakin bir deniz keyfi için ideal bir nokta olarak öne çıkıyor.

 

Adrasan Plajı

Çavuş Koyu olarak da bilinen Adrasan Plajı, korunaklı bir noktada yer alıyor. . Yemyeşil tepelerle çevrili plaj, huzurlu ve doğal bir ortama sahip. Antalya’da kano yapmak isteyenlerin ilk durağı olan Adrasan Plajı, diğer su sporları için de çeşitli imkanları sağlıyor. 

 

İnce beyaz kumlarında güneşlenebilir, dilerseniz koydan kalkan tekneler ile Antalya’nın saklı cennet bahçeleri olan koylarını kolaylıkla keşfedebilirsiniz. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir