Singapur Nerede? Nasıl Gidilir? Hakkında Bilgiler

SİNGAPUR NEREDE?

Singapur, Türkiye’ye göre Uzak Doğu’da, Güney Doğu Asya’da yer alıyor. Malay Yarımadası’nın güneyindeki ada ülke, 1 km’lik Johor Boğazı’yla Malezya ana karasından ayrılıyor. Güneydoğu Asya’nın en küçük ve en refah ülkesi Singapur, doğudan batıya 42 km eninde ve kuzeyden güneye 23 km uzunluğunda.
Şehrin kuzey ucunun yakınında Batı Malezya’ya geçiş sağlayan bulunan Singapur’dan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a, araç ile dört saatte ulaşılabiliyor. İki ülkenin yakınlığı sebebiyle genelde Singapur ve Malezya gezileri bir arada yapılıyor.

SİNGAPUR’A NASIL GİDİLİR?

Singapur’a İstanbul’dan Türk Havayollarının hergün seferleri bulunuyor. Uçuş ortalama 11 saat sürüyor ve gidiş dönüş bilet fiyatları 6000 TL’ den başlıyor.

SİNGAPUR HAKKINDA BİLGİLER, YAPILACAK AKTİVİTELER

Gökdelenler arasında yükselen tropik ağaçlar ve bitkiler. Bunlar Singapur hakkındaki ilk izlenimler.

SİNGAPUR GARDENS BY THE BAY

Bir yanda sıra sıra yükselen modern gökdelenlerin, bir yanda da yemyeşil alanların bulunduğu Singapur “şehir içerisindeki bahçelerden”, “bahçeler içerisindeki şehre” dönüşmüş durumda. Gardens by the Bay de bunun en güzel örneklerinden biri.

SİNGAPUR’UN TERAS HAVUZLARI

Singapur’un gökdelen manzaralı teras havuzlarında gece yüzmek ayrı zevkli.

GECE SAFARİSİ VE SENTOSA ADASI GEZİSİ

Singapur’daki en iyi iki aksiyondan biri GECE SAFARİSİ, diğeri de SENTOSA ADASI gezisi. Hayvanların özgürce dolaştığı dev bir hayvanat bahçesinde, gece etrafı açık trenle yaptığımız yolculuğa çocuklar da bayılıyor. Teleferikle deniz üzerinden ulaşılan Sentosa Adası da kumsalları ve devasa oyun parkları ile yine çocuklar bir cennet kıvamında.

SİNGAPUR’UN MUHTEŞEM MANZARALI TERAS BARLARI

Uzak Doğu’nun en güzel yönlerinden biri şehri panoramik bir şekilde izleyebileceğiniz teras restoranlar ve barlar. Level 33 de bunlardan biri.

SENTOSA ADASI’NDA YEMEKLİ TEKNE GEZİSİ

Singapur’da yapılacak en unutulmaz aktivitelerden biri ülkenin eski tip tek yelkenlisi olan The Royal Albatross ile Sentosa Adası’nın etrafında seyir halindeyken canlı müzik eşliğinde, gün batımını seyrederek, romantik bir akşam yemeği yemek.

The Royal Albatross Gemisi’nde müzikli yemek turu detayları için tıklayın

NGAPUR MERLION HEYKELİ

Singapur’a gelmişken başı aslan, gövdesi balık olan, şehrin simgesi Merlion Heykeli de mutlaka görülmeli.

SİNGAPUR ÇİN MAHALLESİ

Tapınaklar, yan yana dizilmiş hediyelik eşya satan tezgahlar, rengarenk fenerler, isminizi, sevdiğinizin ismini ya da kedinizin ismini Çin alfabesinde yazan hattatlar, maskeciler, seyyar dilim meyve satanlar, şeker dükkanları, pastaneler, kestaneciler, her şeyin kurusunu satan baharat dükkanları, yeme içme sokağından oluşan Çin mahallesi  Singapur’un en canlı bölgesi.

 

3 Comments

 • Hande dedi ki:

  Merhaba ,

  Yazilarinizi keyifle takip ediyorum. Şu anda 10 aylık bir oğlum var ve yılbaşında Singapur’a gitmeyi düşünüyoruz. 1 yaşında bir bebekle Singapur rahat edebileceğimiz bir destinasyon olur mu sizce?

  Şimdiye kadarki deneyimlerinizle 1 yaşında bebekle yurtdisinda seyahat için en çok onereceginiz yer neresi olurdu?

  Şimdiden teşekkürler

 • Hasan dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler gitmek için vize ve izin işlemleri için n yapmak gerekiyor teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir