Nişantaşı’nda Kebap Nerede Yenir? Nişantaşı Başköşe, Menü

Yurt dışına seyahate çıkmadan önce gideceğimiz şehirdeki en iyi restoranları Trip Advisor’dan belirlediğimiz gibi  İstanbul için bir inceleme yaptığımızda  tarafsız bir kuruluş olan TripAdvisor’dan üç yıl üst üste The Certificate of Excellence alan Nişantaşı Başköşe’ye rastlıyor ve hemen mercek altına alıyoruz.

Nişantaşı’nda Kebap Nerede Yenir?

Birbirine benzer Nişantaşı kafelerine kafa tutarcasına, Türk mutfağının baş tacı kebaplarımızı, hem bizlere hem de yurtdışından gelen misafirlere hakkıyla sunan modern bir et ve kebap restoranı Nişantaşı Başköşe. Reasürans’ın bir alt paralelindeki Bronz Sokak’ta bulunan mekanın kapısından içeri girdiğinizde öncelikle sizi buram buram kalite kokan özgün ve şık dekorasyon etkiliyor.

Nişantaşı-başköşe-gezenti-anne-01

Görseline bu kadar önem veren bir mekandan damakta iz bırakacak lezzetler çıkar mı, insan en başta biraz tereddüt ediyor. Ama Başköşe Boğaziçi’ni kazanmış hem güzel hem akıllı, çıtır bir sarışın misali lezzetleri ile de baş döndürüyor. Kırklareli’nde kendi çiftliklerinde yetişen %100 kıvırcık kuzu ve süt danasından hazırlanan etler meşe odunu kömürü ile ızgara ediliyor.

Nişantaşı-başköşe-gezenti-anne-05

Etlerin yanı sıra, ekmekler, lahmacun ve pideler, hatta tatlılar bile meşe odunu fırını ayrıcalığıyla pişiriliyor. Mekan bu anlamda benzerleri arasında bir adım öne çıkıyor. Dönerin lezzetinde büyük etkisi olan %30 kıvırcık kuzu oranı, benim gibi kuzu severleri mest ediyor. Yine meşe odunu fırınında 5 saatte  pişen kuzu tandır yıkılıyor. Etlerin finali bit tabi kebap dendiğinde ilk akla gelen kıyma kebabı ile yapılıyor.

Belçika Callebaut çikolatasıyla yapılan Lav Tatlısı ben çikolata sevmem diyeni bile baştan çıkarıyor. Spesiyal ifadesi bu tatlı ile birebir örtüşüyor.

Nişantaşı-başköşe-gezenti-anne-06

Sunum, ambiyans ve servis anlamında da dört dörtlük olan Nişantaşı Başköşe misafirlerine gerçek bir lezzet şöleni yaşatıyor, The Certificate of Excellence ödülünü sonuna kadar hak ediyor.

NİŞANTAŞI BAŞKÖŞE
Bronz sokak. No:5, Maçka, İstanbul

0 (212) 230 38 68

Nişantaşı Başköşe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KEBAPÇILAR

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir