İstanbul’da Gizli Kalmış 2 Koy

Yaz ayları geldiğinde hem fahiş giriş ücretleri ödemeden kumsala gönlünüzce uzanabileceğiniz, hem de ücretsiz olduğu için hıncahınç dolu olmayacak sahiller bulmak zorlaşıyor. Ama İstanbul’da tam da böyle bir plaja sahip, gizli kalmış iki koy bulunuyor.

1 – BURGAZADA MADAM MARTHA KOYU

Sahilde eşi ile birlikte yaptığı evde yaz kış oturan Madam Martha, yılın on iki ayı da denize giren, denizden topladığı taşlardan yaptığı takıları küçük çocuklara hediye eden, adadaki herkesin sevdiği ve çiçek teyze diye isimlendirdiği biriymiş.  Ölünce ismi bu koya verilmiş. Madam Martha Plajı Burgazada İskelesi’nden indikten, sağa dönüp devam ettikten 1.5 kilometre sonra ulaşılıyor. Bu yürüyüş yaklaşık 20, 25 dakika sürüyor. Tepeden toprak bir yoldan aşağı iniliyor.Madam Martha Koyu’nun özelliği burasının aynı zamanda bir kamp alanı olması. Koyun üzerindeki toprak alanda hafta sonları onlarca çadır kuruluyor. Oldukça geniş olan taşlık kumsalında şezlong kiralamak mümkün ama kendi havlunuzu serip hiçbir ücret ödemeden deniz keyfi yapabileceğiniz pek çok alan var. Yüksek şezlong ücretlerinden kaçan gençler genelde burayı tercih ediyor. Şezlong kiralamak isterseniz ücreti 25 ₺, şemsiye 10 ₺.

MADAM MARTA KOYU

MADAM MARTA KOYU

2 – DÜŞLER SAHİLİ PLAJI

Düşler Sahili Plajı oldukça izole, dalga almayan ve sakin bir koy. Buraya da Burgazada İskelesi’nden indikten, sağa dönüp devam ettikten 1.5 kilometre sonra ulaşılıyor. Bu yürüyüş yaklaşık 20, 25 dakika sürüyor.Bu bölgedeki diğer plajlar gibi bu plaj da çakıllı ve tepeden merdivenle iniliyor. Şezlong ücreti kişi başı 25 ₺. Sıcak soğuk içecek servisi mevcut.

DÜŞLER SAHİLİ PLAJI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir