Bağdat Caddesi’nde Deniz Manzaralı Balık Restoranı DEVELİ MARİN KALAMIŞ

Kebabçıdan balıkçı olur mu?  Olmamış. Aslında iyi bir şefin elinden çıkan taze deniz ürünleri ile bu işe gönül koyan bir işletme bunu başarabilirdi ama Bağdat Caddesi’nde Deniz Manzaralı Balık Restoranı DEVELİ MARİN KALAMIŞ başaramamış. Anadolu yakası olsun, balıkçı olsun, çocuk oyun alanı olsun, deniz kenarı olsun diyor, bu kriterlerin dördüne de uyan Develi Marin Kalamış‘ı deneyelim diyoruz. Rezervasyon aşamasından masadan kalktığımız ana kadar şef ve diğer tüm garsonların ilgisinden ve saygısından çok memnun kalıyoruz ama yediklerimiz.Böyle bir konum, böyle bir ambians, böyle bir müşteri kitlesine bu lezzetsizlik yakışmıyor. Mezelerden börülce standart, patlıcan söğürmenin üzerindeki sarımsaklı yoğurt beklemiş. Girit ezmesi diye servis edilen meze kadar kötü bir Girit ezmesi ömründe yemedim. Peynirli salata sınıfı geçiyor.
 
develi-marin-kalamış-gezenti-anne
Ara sıcaklardan ahtapot ızgara sünger gibi, hayal kırıklığı:( Çatana’da yediğimizi hasretle anıyoruz. Gecenin tek fark yaratan lezzeti ızgara balık köftesi oluyor. 
 Balıklardan barbun güzel kızartılmış ancak yeterince taze olmadığı için çok lezzetli değil. Palamut henüz yağlanmadığı için ızgara palamut konusunda ısrarlı önerilerini kabul etmiyoruz ama gramajından dolayı deniz levreği olduğunu iddia ettikleri yarım levrek de gayet sıradan. Bence burada taze deniz ürünü kullanmama sorunu var ki bir balıkçıda en bulunmaması gereken özellik…
Gecenin en güzel üçlüsü rakı, kavun ve marina manzarası oluyor. Gecenin bomba sorusu resmini çekmeyi unuttuğum bir şey için oğlumun ‘Anne resim çektin mi yiyebilir miyim?’ sorusu oluyor. Mümkünse pek görüşmemek üzere Develi Marin ile vedalaşıyoruz..
DEVELİ MARİN KALAMIŞ
Yat Limanı Kalamış, Münir Nurettin Selçuk Cd., 34726
Kadıköy/İstanbul
0 (216) 3307425

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir