Bebek’te Kahvaltı Nerede Yapılır?

bebekte-kahvaltı-nerede-yapilir

BEBEK’TE KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

Bu mekanda artık Patiska Bozcaada kahvaltısı servis edilmiyor. Patiska Bozcaada kahvaltısının yeni adresi için tıklayın.

Yıllarca severek gittiğimiz Bozcaada son yıllarda aşırı popülerleşince ada kalabalıklaşmış, bazı restoran ve otel sahipleri şımarmış, biz de elimizi ayağımızı çekip henüz keşfedilmemiş destinasyonlara yönelmiştik. Bazı arkadaşlarımın yaptığı Bozcaada keşifleri yine aklımıza Bozcaada’yı düşürüyor, Bağbadem Bağ Evi’nde uzun uzun kahvaltı ettikten sonra Ayazma’nın serin sularına kendimizi bırakma hayalleri kuruyoruz.

bebekte_kahvalti_yapilacak_yer

Biz hayallerde yaşarken yaz bitiyor, Bozcaada başka bahara kalıyor. Geç sonbahar haftasonlarından birinde Patiska Bağ Evi kahvaltısının o hafta sonuna özel aslında Bebek’teki kahvaltı mekanlarından biri sayılamayacak Bebek’teki Kasap Steak House’da ada lezzetlerini sunacağını öğreniyor ama yoğun talepten ötürü rezervasyon yaptıramıyoruz.

Peki pes ediyor muyuz? Tabi ki hayır. Dizimizi kırıp oturmamız konusundaki genel istek üzerine İstanbul’da olduğumuz bir hafta sonu Patiska Oya Hanım ile kontakt kurup soğuk bir pazar sabahı soluğu Bebek Kasap Steakhouse’da alıyoruz. Aman ne iyi yapıyoruz.

BEBEK’TE KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

Kışı iliklerimize kadar hissettiğimiz bir sabahta kendimizi yazdan kalma bir kahvaltı ederken buluyoruz. Hala lezzetli çöreotlu çanakkale domatesleri, çıtır çıtır körpe sivri biberler, Steakhouse da olduğumuzu hissettiren lezizlikte sucuklarla yapılmış sucuklu yumurta, ıspanaklı börek ve Patiska kahvaltısının olmazsa olmazı Alishiro’nun cevizli ada ekmeği…

bebekte_kahvalti_nerede_edilir

BEBEK’TE KAHVALTI

bebekte_kahvalti_nerede_yapilir

BEBEK’TE KAHVALTI YAPILACAK MEKAN

bebekte_kahvalti_nerede_edilir

BEBEK’TE KAHVALTI NEREDE EDİLİR?

patiska_bozcaada_kahvaltisi

BOZCAADA KAHVALTISI

Dışarıda ettiği kahvaltılarda evdeki lezzeti bulamayan gezenti anneyi bile mutlu eden bir kahvaltı daha ne olsun?
PATİSKA BOZCAADA KAHVALTISI
Bebek Kasap Steak House
Cevdet Paşa Caddesi Germencik Sok. No: 4/B
Bebek / İstanbul
0 (212) 2635904

2 Comments

  • Anonim dedi ki:

    Bahsettiğiniz mekana daha önce hiç ylum düşmedi ama bana kalırsa Bozcaada kahvaltısının Bozcaada kadar güzel yapılabileceği bir yer yoktur. Gidip güzel bir haftasonu tatili yapmak fena fikir değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir